Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Volvo C30 - ładowanie w 90 minut i mocny silnik

Volvo C30 - ładowanie w 90 minut i mocny silnik

Volvo C30
Dodano: 30. 04. 2013
Tagi: Samochody elektryczne, Volvo, Volvo C30, Ekologia, Eko-jazda, E-car

Nowe, elektryczne Volvo C30 przyspiesza do 70 km/h w 5,9 sekundy, a ładowanie baterii zajmuje tylko 90 minut.

Skrócenie czasu ładowania i polepszenie osiągów aut elektrycznych stało się możliwe dzięki współpracy technologicznej z firmą Siemens.

Za a kilka miesięcy pierwsza demonstracyjna partia 100 takich aut trafi do europejskich klientów flotowych. Długi proces ładowania jest jedną z największych wad nowoczesnych samochodów elektrycznych.

Volvo C30
Volvo C30
Volvo C30
Rozwiązaniem tego problemu jest opracowana wraz z Siemensem nowoczesna ładowarka o mocy 22 kW, przystosowana do ładowania trójfazowego. Jest na tyle niewielka, że stanowi integralną część samochodu.
Pełne naładowanie akumulatorów trwa zaledwie 90 minut, gdy dysponujemy siecią trójfazową. Już 10-minutowe ładowanie umożliwia przejechanie samochodem 20 km. Jeśli auto podłączone jest do sieci 220 V, wówczas ładowanie trwa od 8 do 10 godzin.

Jeszcze tego lata pierwsi klienci europejscy będą testować serię stu ulepszonych elektrycznych Volvo C30. Nowy silnik elektryczny Siemens ma moc 120 KM, choć w tym przypadku nie od rzeczy byłoby wyrażenie mocy w kilowatach. Moment obrotowy wynosi 250 Nm i ma liniową charakterystykę.

Volvo C30
Volvo C30
Volvo C30
Inaczej mówiąc kierowca zawsze ma do dyspozycji maksymalną wartość momentu, niezależnie od obrotów silnika. Zasięg samochodu wynosi do 164 km.

Współpraca Volvo i Siemens trwa od 2011 roku. Niemiecki partner będzie także dostawcą silników elektrycznych do kolejnych modeli Volvo. Wkomponowanie akumulatorów i silników elektrycznych w nadwozie ma się odbywać bez zmniejszania przestrzeni pasażerskiej czy ładunkowej przyszłych samochodów.

Volvo C30
Volvo C30
Volvo C30
Kompaktowe rozmiary nowych silników elektrycznych i akumulatorów umożliwiają tworzenie odmian hybrydowych lub całkowicie elektrycznych na standardowych modeli spalinowych.

Nowe samochody są propozycją dla firm, których pojazdy poruszają się głównie po mieście i jego najbliższych okolicach. Wydajna ładowarka zwiększa dobowy zasięg auta. Koszty prądu są przy tym znacznie niższe niż zakup konwencjonalnego paliwa.
Volvo C30
Volvo C30
Volvo C30

Volvo C30
Volvo C30
Volvo C30

Volvo C30
Volvo C30
Volvo C30

Volvo C30
Volvo C30
Volvo C30

Volvo C30
Volvo C30
Volvo C30

Autor: E.D.
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Volvo C30 - ładowanie w 90 minut i mocny silnik

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: