Strona główna » Aktualności » Velokafi: wsiądź na rower i wpadnij na kawę do Zurychu

Velokafi: wsiądź na rower i wpadnij na kawę do Zurychu

Zurych Velokafi
Liczba rowerzystów w Szwajcarii nieustannie wzrasta i szacuje się, że ich liczba do roku 2025 podwoi się.

Władze Zurychu mając na uwadze te szacunki opracowały program „Stadtverkehr 2025”, który ma na celu poprawę i rozwój infrastruktury zarówno dla amatorów jednośladów, przy jednoczesnym zmniejszeniu liczby samochodów i rozładowaniu korków.

Zurych Velokafi
Zurych Velokafi
Zurych Velokafi
Jednym z pomysłów mających zachęcić mieszkańców do przesiadania się na rowery jest program nazwany „Velokafi” (w wolnym tłumaczeniu: „rowero-kawa”).

W popularnej kawiarni Rathaus Café na tarasie zainstalowano specjalnie zaprojektowane drewniane “stacje” dla rowerzystów.
Rowerzysta może zaparkować w takiej stacji i nie zsiadając z roweru napić się kawy.

Każdy kto przyjedzie na Foursquare, dzięki uprzejmości Rathaus Café i marki kawowej Gipfelstûrmer, otrzymuje darmową kawę i nie musi się martwić o to, że ktoś ukradnie mu rower.

Jak Wam się podoba takie rozwiązanie? Mi bardzo, a ponieważ uwielbiam i kawę, i rower, to nie miałabym nic przeciwko takim rozwiązaniom w naszym kraju… Na razie pozostaje nam liczyć na dalsze rozbudowy dróg rowerowych.

Zurych Velokafi
Autor: E. Domańska
Źródło: mybike
0
Komentarze do:

Velokafi: wsiądź na rower i wpadnij na kawę do Zurychu

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl