Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Uważaj, gdzie kładziesz zakupy

Uważaj, gdzie kładziesz zakupy

Czy zdarzyło Ci się zrobić zakupy, a następnie położyć je na tylnym siedzeniu zamiast zapakować do bagażnika?

To teraz wyobraź sobie jabłka, które spadają na Ciebie z wysokości drugiego piętra. Taką siłę uderzenia mają zwykłe owoce przy nagłym zatrzymaniu z prędkości 50 km/h!
Przy zderzeniu niezabezpieczone przedmioty w samochodzie mogą uderzyć z siłą przekraczającą 20-krotnie ich wagę.

"Gdy wybieramy się w podróż samochodem, niezwykle istotna jest kwestia odpowiedniego zapakowania bagażu. Wszystkie przedmioty muszą być zabezpieczone, bez względu na planowany czas jazdy"
- mówi Zbigniew Weseli, dyrektor Szkoły Jazdy Renault.
Najbezpieczniej wszystkie torby i przedmioty zapakować do bagażnika. Należy ułożyć je tak, aby nie przemieszczały się zbytnio w czasie jazdy. Warto skorzystać np. z zabezpieczających siatek, które dodatkowo stabilizują bagaż.

"Takie dodatkowe akcesoria szczególnie przydają się w samochodach typu kombi czy SUV" - radzą trenerzy Szkoły Jazdy Renault.


W czasie dłuższych podróży pasażerowie często piją i jedzą podczas jazdy. Efektem tego są m.in. butelki z napojami i opakowania po jedzeniu przemieszczające się luzem w samochodzie.

"Uderzenie litrową butelką wody podczas nagłego hamowania może być jak cios o sile 20 kG. Im większy przedmiot, tym większa siła uderzenia. Niestety znane są przypadki, gdy niezabezpieczony laptop był bezpośrednią przyczyną śmierci kierowcy w czasie wypadku. Nie warto ryzykować." - ostrzegają trenerzy Szkoły Jazdy Renault.

Przedmioty często zostawiane w samochodzie podczas jazdy bez odpowiedniego zabezpieczenia to:
  • telefony komórkowe,
  • laptopy,
  • butelki z napojami,
  • torebki,
  • parasolki,
  • zabawki dzieci.
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Uważaj, gdzie kładziesz zakupy

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl