Strona główna » Serwis główny » Aktualności » UberPOP - nieuczciwa konkurencja dla taksówkarzy?

UberPOP - nieuczciwa konkurencja dla taksówkarzy?

Uberpop
Dodano: 22. 08. 2014
Tagi: Taksówki, UberPOP

Jestem jeszcze z tego pokolenia, które chodziło kilkanaście lat temu dzwonić do budki telefonicznej na poczcie a z "taryfy" korzystało się w sytuacjach ekstremalnych i była to przygoda opowiada dalej w szkole. Dzisiejsza młodzież ma o wiele łatwiej, żyje w miastach "inteligentnych" w dużej mierze dzięki smartfonom.

Uberpop
Uberpop
Z pomocą aplikacji możemy zamówić licencjonowaną taksówkę, nie w smak ich kierowcom jest nowa aplikacja testowana w Warszawie. Mowa o UberPOP. Wystarczy jedno klikniecie aby otrzymać dostęp do listy aktualnych kierowców w pobliżu. Możemy zobaczyć samochód oraz zdjęcie właściciela auta.
Kierowcy nie są pracownikami firmy Uber a partnerami, co eliminuje prowizję. Jak wygląda cennik? Na stronie Uber czytamy: za "trzaśnięcie" drzwiami zapłacimy 5 zł. Stawka wynosi 1,40 zł za kilometr, natomiast w przypadku jazdy w korku 0,25 zł/min.

Usługa uberPOP jest jednym z przejawów rewolucji w transporcie miejskim, gdyż oferuje współczesne technologie dla budowy inteligentnych miast przyszłości. W tych przyszłych aglomeracjach posiadanie samochodu będzie mniej istotne niż takie możliwości jak wspólne przejazdy – ridsesharing – czy dzielenie się samochodem – car-sharing. Dzięki technologii zastosowanej w aplikacji mobilnej Uber, warszawiacy od dzisiaj mogą korzystać z nowej usługi wspólnych przejazdów - bezpiecznej, niezawodnej i efektywnej - mówi Swathy Prithivi odpowiedzialna za rozwój Uber w Polsce.

A co wy sądzicie o tej usłudze? Czy taksówkarze słusznie powołują się na argument nieuczciwej konkurencji?


Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

UberPOP - nieuczciwa konkurencja dla taksówkarzy?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl