Strona główna » Kobieta » Lifestyle » Twoje zwierzę to nie Kevin. Gdy wyjeżdżasz na urlop, nie może zostać samo w domu

Twoje zwierzę to nie Kevin. Gdy wyjeżdżasz na urlop, nie może zostać samo w domu

Dodano: 03. 08. 2016
Tagi: Urlop, Zwierzęta, Wakacje, Pies, Koty, Kot

Latem jest porzucanych o 40% zwierząt więcej. W dużym stopniu wiąże się to z wakacyjnymi wyjazdami ich właścicieli. Proceder ten bulwersuje. Przecież jest kilka możliwości zapewnienia pupilowi troskliwej opieki na czas naszej nieobecności. Jakich?

„W żadnym wypadku nie wolno nam zostawić zwierzęcia samego w domu” – zaznacza w rozmowie z serwisem infoWire.pl dr n. wet. Michał Ceregrzyn, kierownik naukowy ds. żywienia i opieki nad zwierzętami z firmy Mars Polska. Co zatem zrobić z pupilem?


Warto sobie uświadomić, że każda nasza nieobecność to dla zwierzęcia stres. Koty i psy nie rozumieją, czym jest nasz urlop. Szczęśliwi są więc ci, których pupile kochają podróżować. W kurortach z roku na rok przybywa miejsc, gdzie akceptuje się pobyt zwierzęcia.

„Jeśli nasz pupil nie lubi wyjazdów, możemy zostawić go w domu, ale koniecznie musimy znaleźć osobę, która będzie karmić zwierzę, wychodzić z nim na spacery, zapewniać mu towarzystwo i czyścić kuwetę (w przypadku kota)” – mówi weterynarz.

O pomoc warto poprosić kogoś z rodziny lub przyjaciół. Niestety oni również mogą mieć plany wakacyjne. Wtedy dobrze jest skorzystać z usług petsittera. Rozwiązaniem są też hotele dla zwierząt. Jedno jest pewne: decyzji o tym, co zrobić z pupilem, nie należy zostawiać na ostatnią chwilę.

Mówi: dr n. wet. Michał Ceregrzyn, kierownik naukowy ds. żywienia i opieki nad zwierzętami z firmy Mars Polska

 

Autor: .
Źródło: infoWire
0
Komentarze do:

Twoje zwierzę to nie Kevin. Gdy wyjeżdżasz na urlop, nie może zostać samo w domu

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: