Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Toyota stworzyła GT86 inspirowany mangą „Initial D”

Toyota stworzyła GT86 inspirowany mangą „Initial D”

Toyota GT86 Initial D Concept

Toyota GT86 to w tej chwili jedyny sportowy samochód w ofercie Toyoty, ale zdecydowanie nie jedyny w historii marki. Współczesny model jest spadkobiercą tylnonapędowego modelu AE86 z lat 80., znanego także jako Corolla GT Coupe, Sprinter Trueno lub Corolla Trueno.

Młodzi Japończycy, którzy za kierownicą tego modelu odkrywali radość driftu, nazywali go Hachi-Roku (po japońsku 86). W Japonii z AE86 łączy się cała subkultura, co musiało oczywiście znaleźć odzwierciedlenie w kulturze popularnej.

Toyota GT86 Initial D Concept
Toyota GT86 Initial D Concept
Toyota GT86 Initial D Concept
Serial „Initial D” cieszy się popularnością wśród fanów szybkich samochodów na całym świecie. Opowiada o przygodach chłopaka, który zajmuje się rozwożeniem tofu klientom sklepu swojego ojca.

Jego brawurowa jazda po górskich drogach uczyniła z AE86 gwiazdę, która zainspirowała młodych ludzi do driftingu. Serialowy samochód jest polakierowany w charakterystyczny czarno-biały wzór, który znalazł teraz godnego naśladowcę.

Brytyjska Toyota wystylizowała najnowszy model GT86 na słynny Hachi-Roku z „Initial D”. Aby podkreślić popkulturowe korzenie projektu, Toyota poprosiła brytyjską rysowniczkę mangi, Sonię Leong, o stworzenie serii plakatów, przedstawiających zdjęcia prawdziwego GT86 w komiksowym otoczeniu.

Toyota GT86 Initial D Concept
Toyota GT86 Initial D Concept
Toyota GT86 Initial D Concept
GT86 Initial D Concept jest oczywiście czarno-biały, ale to nie wszystko. Zamontowano w nim oryginalne części z japońskiej wersji AE86 – m.in. aluminiowe felgi RS Watanabe, zawieszenie TRD, układ wydechowy Fujitsubo i maskę z włókna węglowego.

Nie zapomniano także o żółtych światłach przeciwmgielnych i polakierowanej na srebrno pokrywie silnika, która w serialu wskazywała na to, że AE86 jest napędzany słynną sportową jednostką 4A-GE.

Toyota GT86 Initial D Concept
W Polsce silnik ten ma nawet swój fan club. Na drzwiach umieszczono napis Fujiwara Tofu Ten, co znaczy Sklep Fujiwara Tofu – taki sam jak na filmowym AE86.

SPECYFIKACJA

Koła 8 x 17″ (ET40), alufelgi RS Watanabe F8 z opcjonalnym czarnym wykończeniem
Zawieszenie TRD Sportivo
Wydech Fujitsubo Authorize S
Belka kolumn zawieszenia przedniego Cusco
Maska Seibon, z kompozytu zbrojonego włóknem węglowym
Detailing Osłony klamek Cusco z kompozytu węglowego, osłony lusterek z kompozytu węglowego, chlapacze, barwione klosze lamp tylnych i świateł przeciwmgielnych, korek wlewu oleju TRD, ciśnieniowy korek chłodnicy TRD, przycisk start TRD

 

Autor: .
Źródło: samar
0
Komentarze do:

Toyota stworzyła GT86 inspirowany mangą „Initial D”

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: