Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Tesloszał nadciąga!

Tesloszał nadciąga!

Tesla model 3
Dodano: 04. 04. 2016
Tagi: Tesla, Tesla Model 3

Ekologia jest w modzie, ekologia jest mile widziana i niestety jeśli coś jest w trendzie to najczęściej też ceny idą do góry. I tak jest zarówno z naturalnymi środkami czystości, kosmetykami czy też samochodami. Producenci tłumaczą, że zastosowane w nich technologie są bardzo drogie stąd wysoka cena. Najmocniej wpływa na nią akumulator. W Polsce rynek alternatywnych napędów jest dość mocny w kategorii hybrydy, w przypadku samochodów elektrycznych wybór jest znacznie mniejszy. BMW i3, Mitsubishi i-MIEV czy Nissan Leaf. Ceny podstawowe nie są najniższe. 

Tesla model 3
Tesla model 3
Tesla model 3
Na rynek wjeżdża gracz który ma być samochodem dla ludu - gdzieś to już słyszałam - i ma być przyzjazny dla środowiska i poniekąd dla portfela - Tesla Model 3. Elon Musk w Kalifornii zaprezentował swoje nowe dziecko i ruszyła maszyna a kotły zamówień się zagotowały. Według najnowszych informacji 5 dni po oficjalnej premierze liczba zamówień wynosi 276 tysięcy i opiewa na kwotę 11,6 miliarda dolarów, przyznaję sporo groszków. A to tylko zaliczki. No dobra, ale o jakiej cenie w zasadzie mówimy? Elektryczna Tesla Model 3 została wyceniona na 35 tysięcy dolarów. 
Co w zamian? Design...no cóż jaka Tesla jest każdy widzi. Jest trochę jak mops albo buldog francuski brzydki, ale wszyscy za nimi szaleją bo mają coś w sobie. Producent zapewnia, że podróż będzie komfortowa dla pięciu osób, ale jak się siedzi na środkowym miejscu każdy wie. Kierowca bedzie miał do dyspozycji 15-calowy ekran dotykowy, który w odróżnieniu do Modelu S będzie w pozycji krajobrazowej. 

Tesla model 3
Tesla model 3
Tesla model 3
Ładowanie auta ma mieć miejsce na stacjach Supercharger, a na jednym ładowaniu będzie można pokonać prawie 350 km. Do setki auto rozpędzi się w mniej niż 6 sekund. Zgodnie z obietnicą pierwsze dostawy do klientów rozpoczną się pod koniec 2017 roku. 
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Tesloszał nadciąga!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: