Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Tesla Model X - długo wyczekiwana premiera

Tesla Model X - długo wyczekiwana premiera

Tesla Model X
Dodano: 01. 10. 2015
Tagi: Tesla

To nie jest auto dla przeciętnego Kowalskiego po pierwsze z powodu ceny po drugie z powodu znikomej ilości miejsc ładowania. Mimo wszystko Tesla wzbudza zainteresowanie, ponieważ łączy dobry design z przyzwoitymi osiągami a do tego jest eko.

Tesla Model X -czyli propozycja dla dużej rodziny. Do sprzedaży trafi w dwóch wersjach sześcioosbowej i siedmioosbowej. W przypadku kiedy nie potrzeby tak dużej liczby miejsc dla pasażerów zyskujemy przyzwoitą przestrzeń ładunkową. Pierwszy SUV w rodzinie prezentuje nietypowe rozwiązania jak na przykład unoszone do góry drzwi. 

Tesla Model X
Tesla Model X
Tesla Model X
Jednak w samochodach Elona Muska isotniejszy niż design jest napęd. Tesla Model X dostępna będzie w dwóch wersjach 90D i P90D, pierwsza charakteryzuje się dwoma silnikami elektrycznymi każdy generuje 259 KM, setka na liczniku pojawia się po 4,8 sekundy a zasięg na naładowanych bateriach to 414 km. P90D to 259KM mocy na przedniej osi i 503 KM na tylnej, do setki potrzeba zaledwie 3,8 sekundy!  Zainteresowanie nowym modelem jest tak duże, że auta zamówione dziś zostaną dostarczone dopiero w drugiej połowie przyszłego roku. 
Tesla Model X
Tesla Model X
Tesla Model X
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Tesla Model X - długo wyczekiwana premiera

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: