Strona główna » Kobieta » Podróże » Tajemnicze podziemia z czasów II wojny światowej

Tajemnicze podziemia z czasów II wojny światowej

Międzyrzecki Rejon Umocniony
Zapraszamy do odwiedzenia największej atrakcji Ziemi Lubuskiej, jednego z najciekawszych i największych obiektów architektury militarnej XX w. w Europie.

Polska na mocy ustaleń związanych z traktatami pokojowymi po zakończeniu II wojny światowej otrzymała ziemie na zachodzie. Wśród wielu pozostałości po obecnych tu wcześniej Niemcach można znaleźć tu wiele ciekawych obiektów militarnych, do dziś rozpalających wyobraźnię kolejnych badaczy.

Międzyrzecki Rejon Umocniony
Międzyrzecki Rejon Umocniony
Międzyrzecki Rejon Umocniony
Wśród wielu pozostałości po obiektach militarnych, największe zainteresowanie budzą niemieckie obozy zagłady i konstrukcje militarne, powstałe w celach obronnych. Zwłaszcza te ostatnie, wciąż skrywające tajemnice ukryte dotąd przed kolejnymi pokoleniami eksploratorów, cieszą się dużym powodzeniem, turyści przybywają tu z całej Polski, a także spoza jej granic.
Największym obszarem fortyfikacji jest Międzyrzecki Rejon Umocniony. MRU, jak się go nazywa w mowie potocznej, to ciąg ponad trzydziestu kilometrów podziemnych korytarzy, które tworzą system umocnień mający na celu powstrzymanie ataku ze wschodu. Powstały w latach 1934 – 1943 system do dziś budzi uznanie ekspertów wojskowości. Stopniowo odkrywane są coraz większe pozostałości, coraz większa ich ilość jest udostępniana do zwiedzania.

Międzyrzecki Rejon Umocniony
to zresztą ważne miejsce również dla miłośników przyrody. Chodzi mianowicie o to, że podziemne bunkry upodobały sobie nietoperze, które w nich zimują. Można ich tu spotkać dziesiątki tysięcy spośród wielu różnych gatunków tych zwierząt. Jeśli zatem nawet nie cenisz sobie wojskowej architektury, być może warto odwiedzić MRU dla zwierząt.

Międzyrzecki Rejon Umocniony
Innym miejscem wciąż rozpalającym umysły jest kompleks podziemnych sztolni „Riese”, tworzony w czasie działań wojennych w Górach Sowich. Jak dotąd szacuje się, że odkryto mniej niż połowę stworzonych ówcześnie sztolni, korytarzy i podziemnych hal.

Co więcej, nadal do końca nie jest jasne, w jakim celu powstały wszystkie te budowle. Tajemniczość budzi znaczne zainteresowanie, wiele osób pragnie zostać odkrywcami tajemnic sprzed lat. Nawet jeśli nie masz w sobie żyłki eksploratora, możesz odwiedzić jeden z kilku udostępnionych dla turystów obiektów. Znajdują się one w kilku miejscowościach, dlatego też najlepiej wybrać się na kilkudniową wycieczkę, która pozwoli na spokojne zwiedzenie wszystkich dostępnych obiektów. Najlepszą bazą wypadową jest Rzeczka, która posiada dobrą bazę turystyczną, więc nocleg znajdziesz bez większego wysiłku.

Więcej informacji na temat MRU znajdziesz tutaj.

Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Tajemnicze podziemia z czasów II wojny światowej

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: