Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Sprzedajemy samochód - jak i kiedy zrobić zdjęcia?

Sprzedajemy samochód - jak i kiedy zrobić zdjęcia?

auto sprzedaż
Dodano: 26. 11. 2014
Tagi: Auto, Zdjęcia, Sprzedaż

Decyzja zapadła, wystawiasz samochód na sprzedaż. Myślisz o aukcji internetowej i serwisach ogłoszeniowych, to popularne i tanie rozwiązanie. Trzeba się jednak do tego dobrze przygotować. Kupujący wydaje swoje ciężko zarobione pieniądze więc nie dziw się, że chce uzyskać jak najwięcej informacji. Dobry opis to dopiero połowa sukcesu, ważne są również zdjęcia.

auto sprzedaż
auto sprzedaż
auto sprzedaż
Słabe zdjęcia sprawiają, że Twoje auto jest mniej atrakcyjne a co za tym idzie proces sprzedaży znacząco się wydłuża. Nie musisz być profesjonalnym fotografem żeby zrobić kilka dobrych zdjęć. Spójrz na handlarzy z komisów samochodowych, auta są zawsze czyste i błyszczące. W tym wypadku weź z nich przykład!
Tło - postaw na neutralną lokalizację. Bałagan w garażu, wózek dziecięcy, rowerek w tle tylko rozpraszają kupującego. Pusty parking, opuszczony zajazd pod miastem możliwości jest wiele, wystarczy chwilę pomyśleć i dobrać lokalizację do charakteru samochodu. Istotna jest również godzina w której będziesz wykonywać zdjęcie. Te wykonywane w południe mogą być prześwietlone. Fotografowie zalecają wykonywanie zdjęć tuż po wschodzie lub przed zachodem słońca, kiedy to świało pada z boku dobrze doświetla auto i pięknie wydobywa barwy.  Aplikacja w poniższej chmurce pozwoli Wam ustalić "złotą godzinę" na wykonywanie zdjęć w danym mieście.
Zobacz także: Złota godzina - aplikacja »
Robiąc zdjęcia warto przykucnąć i celować z poziomu reflektorów. Cztery podstawowe kadry to: przód, tył, przód z uwzględnieniem boku i tył z uwzględnieniem boku. Pracując z aparatem bądź szczery, jeśli gdzieś wdziera się rdza uwzględnij to, pomoże to w późniejszych negocjacjach. Klient oglądając samochód na żywo może próbować zbić cenę, ponieważ nie wiedział o pewnych rzeczach ze zdjęć. Jeśli je uwzględnisz być może unikniesz niepotrzebnej dyskusji.

auto sprzedaż
auto sprzedaż
auto sprzedaż
Zadbaj o detale, jeśli sprzedajesz cabriolet zrób zdjęcie z rozłożonym dachem, jeśli pod młotek idzie SUV zaprezentuj jego funkcjonalność i duży bagażnik. Wykonując zdjęcie wnętrza skup się na zegarach i porządku! Zużyte chusteczki higieniczne czy gazetki reklamowe nie są dobrą reklamą. To trudny rynek, a kupujący są bardzo wymagający i podejrzliwi dlatego warto poświęcić na przygotowanie oferty chwilę czasu aby szybciej opróżnić garaż.
auto sprzedaż
auto sprzedaż
auto sprzedaż
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Sprzedajemy samochód - jak i kiedy zrobić zdjęcia?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl