Strona główna » Serwis główny » Aktualności » Spóźnił się pociąg – otrzymasz zwrot pieniędzy za bilet

Spóźnił się pociąg – otrzymasz zwrot pieniędzy za bilet

Dodano: 22. 12. 2014
Tagi: Przepisy, Pociąg, PKP

Od 3 grudnia br. PKP Intercity zmienia zasady przyznawania odszkodowań za opóźnione pociągi. Pasażerowie będą mogli ubiegać się o rekompensaty, które mogą wynieść nawet 50% opłaty za przejazd.

Do tej pory o odszkodowanie  mogli ubiegać się tylko pasażerowie podróżujący pociągami Express InterCity oraz pociągami międzynarodowymi kursującymi do państw UE. „Od 3 grudnia – wraz z wejściem unijnych regulacji – pasażerowie PKP Intercity (pociągów TLK, międzynarodowych i ekspresów EIC) oraz Przewozów Regionalnych (Regioekspres i Interregio) też mają ten przywilej” – poinformowała Beata Czemerajda, rzecznik prasowy PKP Intercity. Zmiany nie dotyczą połączeń regionalnych, czyli tych w obrębie województwa.


Za spóźnienie wynoszące od 60 do 119 minut pasażer będzie mógł otrzymać odszkodowanie w wysokości 25% ceny biletu, natomiast, jeśli pociąg opóźni się ponad 120 minut będzie to 50%.

O odszkodowania mogą ubiegać się również pasażerowie z biletami okresowymi. Osoby podróżujące opóźnionym pociągiem, chcące złożyć reklamację powinny pamiętać, aby dołączyć do niej bilet, a w przypadku biletów okresowych poświadczenie konduktora lub miejscówkę. Według unijnych przepisów przewoźnik wypłaca rekompensatę w momencie jeśli jej wartość wyniesie nie mniej niż 4 euro.

PKP Intercity gotowe na zimę

Jeśli podczas zimy pociąg PKP Intercity będzie opóźniony, co najmniej 30 minut, pasażerowie otrzymają ciepłe napoje. Podróżni będą mieli również możliwość przesiadki – bilety PKP Intercity będą honorowane przez innych przewoźników. W sytuacji nieprzejezdności linii kolejowych, spółka uruchomi natomiast komunikację zastępczą dla podróżnych.

Więcej informacji na temat rekompensat można znaleźć na stronie Uwagi, zwroty, reklamacje  oraz pod numerem telefonu 19 757.

Autor: ED
Źródło: PKP
0
Komentarze do:

Spóźnił się pociąg – otrzymasz zwrot pieniędzy za bilet

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl