Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Sportowe plany Hondy na sezon 2014

Sportowe plany Hondy na sezon 2014

Dodano: 16. 02. 2014
Tagi: Honda, WTCC, MotoGP, Pedrosa, Rajdy, Marquez

Honda przedstawiła strategiczne plany dotyczące udziału w sportach motorowych w sezonie 2014.

Japoński koncern nadal będzie uczestniczył w wyścigach motocyklowych i samochodowych. Ubiegłoroczny sezon wyścigów motocyklowych zakończył się dla Hondy pomyślnie. W MotoGP Honda wywalczyła trzy tytuły mistrzowskie w klasyfikacji kierowców, zespołów i konstruktorów, natomiast w Rajdzie Dakar 2014, zawodnicy Hondy wygrali 6 z 13 etapów w drugim roku startów w barwach zespołu fabrycznego.
W tym sezonie Honda bardziej zaakcentuje swoją obecność w sportach motorowych. Fabryczne zespoły motocyklowe firmy, funkcjonujące pod nazwą Team HRC, wystartują w czterech kategoriach: wyścigach ulicznych, motocrossie, trialu oraz rajdach.
W mistrzostwach MotoGP zespół Repsol Honda przedłużył kontrakty z dwoma motocyklistami - Marc Márquezem i Danim Pedrosą. Honda dostarczy również swoje maszyny dwóm zespołom satelickim.

W Mistrzostwach Świata w Motocrossie, Honda wystawi w klasie MXGP model CRF450RW, który będzie rywalizował w barwach zespołu HRC. W sezonie 2014 na nowych maszynach ponownie zasiądą Evgeny Bobryshev i Maximilian Nagl.


W Mistrzostwach Świata w Trialu Motocyklowym, w barwach zespołu Repsol Honda (nowy zespół fabryczny) wystartują Toni Bou - siedmiokrotny mistrz świata oraz Takahisa Fujinami. Ponadto Honda będzie nadal wspierać zespół Pata Honda World Superbike Team, który wystawi w mistrzostwach model CBR1000RR oraz dwóch motocyklistów: Jonathana Rea oraz Leona Haslama.

Ubiegły sezon, który był debiutem zespołu Castrol Honda World Touring Car Team w wyścigach WTCC, przyniósł tytuł mistrzowski w klasyfikacji konstruktorów. W tym roku barw Hondy ponownie będą bronić Gabriele Tarquini i Tiago Monteiro. Honda udostępni również model Civic WTCC 2014 zespołom prywatnym - Zengo Motorsport (kierowca Norbert Michelisz) i Proteam Racing (kierowca Mehdi Bennani).

W tym sezonie Honda wesprze także japońskiego kierowcę Takuya Izawę, który weźmie udział w wyścigach serii GP2 w barwach francuskiego zespołu ART Grand Prix. Udział w mistrzostwach będzie realizowany przy współudziale ekspertów z programu rozwoju młodych kierowców McLaren Racing.

W japońskich wyścigach Super GT i Super Formula wystartuje w tym roku nowy model NSX Concept-GT wyposażony w 2-litrowy silnik o wysokich osiągach oraz hybrydowy układ napędowy. Będzie to jednocześnie debiut trzech kierowców: Vitantonio Liuzzi z Włoch, Jeana Karla Vernay z Francji oraz Bertranda Baguette z Belgii.

W ramach przygotowań do startu w Mistrzostwach Świata Formuły 1 w sezonie 2015, zespół badawczo-rozwojowy ds. sportów motorowych Hondy przeniósł się do nowej siedziby w Sakura City w Tochigi (w pobliżu obecnego centrum badawczo-rozwojowego ds. samochodów osobowych). Inżynierowie rozpoczęli pracę w nowym oddziale w styczniu tego roku - ich celem będzie dopracowanie nowego silnika dla bolidu F1. Europejski oddział wyścigowy F1 Hondy w Milton Keynes, rozpocznie działalność w czerwcu, zaraz po zakończeniu prac przygotowawczych.
Autor: ED
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Sportowe plany Hondy na sezon 2014

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: