Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Smart ForTwo - cały z kartonu

Smart ForTwo - cały z kartonu

Smart fortwo - cały z kartonu
Dodano: 27. 09. 2010
Tagi: Odjechane, Hatchback, Smart, Smart ForTwo, Ekologia

Niemiecki producent Daimler we współpracy z firmą CD Cartondruck AG oraz projektantką Sarah Illenberger przygotował niezwykłą wersję modelu smart fortwo. Zarówno nadwozie, jak i wnętrze auta są wykonane z wysokiej jakości kartonu, który podlega procesowi recyklingu.

Tysiące kartonów w różnych rozmiarach i kolorach zostały przyklejone do nadwozia. Nawet lusterka, osłony przeciwsłoneczne i maty na podłogi zostały wykonane z tektury.

Smart fortwo - cały z kartonu
Smart fortwo - cały z kartonu
Smart fortwo - cały z kartonu
W tym projekcie pragniemy pokazać, że smart nie jest w żaden sposób produktem jednorazowego użytku i może pozostawić po sobie naprawdę niezapomniane wrażenie - nawet jeśli wykonany jest z niekonwencjonalnych materiałów. Chcemy znajdować nowe sposoby, aby podkreślić miejskie cechy smarta, różnorodnych możliwości jego zaprojektowania i wyjątkowej dbałości o środowisko naturalne. Smart fortowo po raz kolejny spełnia te wszystkie aspekty – mówi Marc Langenbrinck, dyrektor zarządzający marki smart i szef sprzedaży i marketingu.
Sahar Illenberger zaprojektowała naturalny, swoisty kamuflaż o nazwie ECO-FLAGE. Przyklejone elementy przywodzą na myśl z jednej strony piksele w fotografii cyfrowej, a z drugiej - liście krzewów. Tym samym podkreślony został ekologiczny charakter materiałów oraz samego smarta.

Cartondruck smart zostanie pokazany w Paryżu, podczas ekspozycji wystawianej równolegle z Paryskim Salonem Motoryzacyjnym, także zwiedzający mogą go podziwiać już od 28 września do 17 października 2010.

Smart fortwo - cały z kartonu
Autor: E.Domańska
Źródło: smart
1
Komentarze do:

Smart ForTwo - cały z kartonu

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:
Anecia

Smart ForTwo - cały z kartonu

Anecia // 11.10.2010 11.42

Podobają mi się smarty ale chyba nie z kartonu :-))


Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl