Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Skoda Citigo - ekonomiczny mieszczuch

Skoda Citigo - ekonomiczny mieszczuch

Skoda Citigo
Dodano: 01. 11. 2011
Tagi: Hatchback, Skoda, Debiut, Skoda Citigo

Czeski producent wprowadza na rynek nowy miejski model – Skodę Citigo, która ma charakteryzować się niskim zużyciem paliwa, atrakcyjną ceną i relatywnie niskimi kosztami eksploatacji.
Zobacz także: nasze wrażenia z jazdy Skodą Citigo »
Citigo to nieduże auto, które mierzy 3,56 m, jego szerokość to 1,65 m oraz wysokość 1,48 m. Pojemność bagażnika wynosi 251 litrów i może być powiększona do 951 litrów, gdy złożymy oparcie tylnej kanapy. Skoda Citigo oferuje 4 pełnoprawne miejsca. Na początku w sprzedaży pojawi się wersja 3-drzwiowa, a następnie 5-drzwiowa.

Skoda Citigo
Skoda Citigo
Skoda Citigo
Pod maską Citigo znajdzie się trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.0 litra, generujący moc 60KM lub 75KM. Producent deklaruje średnie zużycie paliwa na poziome 4,3l/100km lub 4,7l/100km w zależności od mocy jednostki napędowej.
Skoda Citigo została zaprojektowana z dużą dbałością o zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Jest to pierwszy model w gamie producenta, w którym w celu ochrony głowy kierowcy i pasażera zastosowano zintegrowane boczne poduszki powietrzne z funkcją chrony.

Ponadto Citigo została wyposażona w asystenta hamowania „City Safe Driver”. System ten automatycznie aktywuje się poniżej prędkości 30 km/h, jego działanie polega na uruchomieniu się czujników laserowych, które wykrywają zagrożenie kolizją. Funkcja awaryjnego hamowania w segmencie małych samochodów oferowana jeszcze tylko w Volkswagenie UP!.

Skoda Citigo
Skoda Citigo
Skoda Citigo
Mała Skoda w ofercie sprzedażowej w Czechach pojawi się jeszcze w tym roku, a w pozostałej części Europy latem przyszłego roku. Citigo nie wyróżnia się ciekawą stylistyką na tle konkurencji, ale jej ekonomiczne walory mogą spotkać się ze znaczym zainteresowaniem ze strony potencjalnych nabywców.

Skoda Citigo
Skoda Citigo
Skoda Citigo
Skoda Citigo
Skoda Citigo
Skoda Citigo
Autor: E. Domańska
Źródło: autoevolution
0
Komentarze do:

Skoda Citigo - ekonomiczny mieszczuch

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl