Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Simona de Silvestro dołącza do Zespołu Saubera - kolejna kobieta w F1

Simona de Silvestro dołącza do Zespołu Saubera - kolejna kobieta w F1

Simona de Silvestro
Hiszpanka Simona de Silvestro będzie kolejną kobietą kierowcą w Formule 1 i dołączy do zespołu Sabuera w sezonie 2014. Simona będzie tzw. kierowcą „stowarzyszonym” ubiegającym się o miejsce w sezonie 2015.

"Ambicją Simony jest start w F1 w 2015 r." - powiedziała szefowa zespołu Saubera Monisha Kaltenborn. - "Postrzegamy ją jako bardzo utalentowanego kierowę wyścigowego  i w związku z tym, postanowiliśmy by dołączyła do naszego zespołu i będziemy ją wspierać w drodze na szczyt sportów motorowych."

Simona de Silvestro
Simona de Silvestro
Simona de Silvestro
25-letnia Simona de Silvestro przez cztery ostatnie lata rywalizowała w amerykańskiej serii IndyCar, w październiku ubiegłego roku zdobyła swoje pierwsze miejsce na podium zajmując drugie miejsce w wyścigu w Houston.
Sauber poinformował, że w tym roku de Silvestro ma jeździć przede wszystkim w symulatorze Saubera, ale pojawi się też za sterami prawdziwego bolidu ekipy z Hinwil, by zdobyć Superlicencję potrzebną do występów w weekendach Grand Prix.

Simona podziękowała Zespołowi Saubera za danie jej szansy: "Jest to wielki krok w kierunku spełniania moich marzeń i jestem bardzo szczęśliwa, że mam możliwość zrobienia tego kroku z tak wielkim zespołem." - powiedziała de Silvestro. - "Sauber F1 Team to jedyny zespół ze szwajcarskim dziedzictwem w Formule Jeden, co moim zdaniem czyni to jeszcze bardziej ekscytujące."

De Silvestro przeniosła się do Stanów Zjednoczonych w wieku 18 lat i startowała wFormule BMW serii USA w 2006 roku. Ponadto brała udział w Mistrzostwach Atlantyckich od 2007 do 2009 roku , a także we wspominanym już IndyCar w 2010 roku.
Autor: E. Domańska
Źródło: abcnews.go.com
0
Komentarze do:

Simona de Silvestro dołącza do Zespołu Saubera - kolejna kobieta w F1

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl