Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Seat Ateca - pierwsza hiszpańska terenówka

Seat Ateca - pierwsza hiszpańska terenówka

Seat Ateca
Dodano: 02. 05. 2016
Tagi: Seat, 4x4, Seat Ateca

Seat Ateca to pierwszy SUV w historii hiszpańskiego koncernu. Wcześniej wprawdzie produkowane były Seaty z napędem na cztery koła, jednak Ateca jest pierwszym w pełni terenowym samochodem z Hiszpanii.

Premierowy SUV z Hiszpanii
Systematyczny wzrost sprzedaży SUV-ów i crossoverów wyraźnie pokazuje, że samochody w terenowym stylu stanowią nieustający przedmiot pożądania kierowców. Ateca z napędem na cztery koła łączy w sobie wszystkie najlepsze cechy klasycznego SUV-a.

Seat Ateca
Seat Ateca
Seat Ateca
Dodaje właścicielowi prestiżu, zapewnia maksymalne bezpieczeństwo, pozwala na nieograniczone wykorzystanie i daje niezwykłą radość z jazdy. Seat Ateca umożliwia sprawne poruszanie się w zatłoczonej strefie miejskiej i doskonale czuje się na terenowych bezdrożach. Jest wszechstronny i nowoczesny, dlatego wydaje się wprost skrojony na miarę współczesnych potrzeb.
Z zewnątrz samochód przypomina klasyczne już modele Seata. Linia nadwozia poprowadzona jest odważnie, a dynamiczny charakter pojazdu podkreślają ostro zarysowane krawędzie świateł i grilla. Chociaż Seat Ateca sprawia wrażenie auta o pokaźnych rozmiarach, w rzeczywistości jego długość i szerokość są charakterystyczne dla samochodu kompaktowego.

Seat Ateca
Seat Ateca
Seat Ateca
Podstawę konstrukcji nowego Seata stanowi uniwersalna płyta modułowa MQB znana z wielu modeli samochodów należących do grupy VW. Swoimi wymiarami Ateca nie wykracza poza standard aut kompaktowych. Jednak jego wysoko wyniesiona karoseria i świetnie wykorzystana przestrzeń wewnętrzna nie pozwalają pomylić samochodu z żadnym innym rodzajem pojazdu. Ateca to stuprocentowy SUV, który dzięki napędowi na cztery koła, doskonale radzi sobie w terenie niedostępnym dla zwykłych mieszczuchów.

Seat Ateca
Seat Ateca
Seat Ateca
Najbardziej innowacyjny w klasie 4x4
Seat Ateca 4x4 możemy zamówić w Auto Group Polska z jedną z kilku wersji silnikowych. Napęd przenoszony jest na osie za pośrednictwem automatycznej przekładni DSG, która działa precyzyjnie i pozwala na pełne wykorzystanie mocy w szerokim zakresie obrotów silnika. Ponadto kierowca ma do wyboru kilka programów jazdy, umożliwiających dostosowanie parametrów jednostki napędowej do indywidualnych preferencji.

Ciekawym unowocześnieniem są specjalnie zaprogramowane tryby jazdy off-road, pozwalające na czerpanie pełnych możliwości z napędu 4x4. Doskonałe właściwości jezdne samochodu wynikają wprost z idealnego zestrojenia napędu z zawieszeniem. Silnik, automatyczna skrzynia biegów oraz podwozie wydają się pozostawać w idealnej harmonii, dając wrażenie pełnego panowania nad maszyną.

Nad bezpieczeństwem i komfortem kierowcy czuwają dodatkowo innowacyjne systemy wspomagające parkowanie czy poruszanie się w korku. Ateca jest ponadto pełna nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko uatrakcyjniają całą konstrukcję, ale potrafią być wyjątkowo przydatne. Funkcjonalność połączona z elegancją wydają się prawdziwymi wyznacznikami nowego projektu hiszpańskich inżynierów.

Samochód podczas swojej premiery w Genewie okazał się najbardziej innowacyjnym w swojej klasie. Hiszpanie stworzyli SUV-a, który nie tylko naśladuje podobne modele konkurencji, ale pod względem nowoczesności zdecydowanie je wyprzedza.
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Seat Ateca - pierwsza hiszpańska terenówka

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl