Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Rossi otwiera nowy rozdział w swojej karierze

Rossi otwiera nowy rozdział w swojej karierze

Valentino Rossi
Dziewięciokrotny Mistrz Świata MotoGP od przyszłego sezonu będzie właścicielem własnego zespołu w najniższej kategorii wyścigowej Moto3.

Na początek uspokajamy, że Valentino nie kończy kariery, a jego starty potrwają przynajmniej do 2016 roku. Jeszcze do niedawna Rossi zaprzeczał jakoby miał zostać założycielem swojego teamu w Moto3.

Valentino Rossi
Valentino Rossi
Valentino Rossi
Jak się okazało, „The Doctor” chciał mieć jedynie pewność, że przedsięwzięcie wypali w stu procentach i tak też się stało.

Co wiemy na ten temat? Oficjalna nazwa nie jest jeszcze znana, natomiast już teraz możemy potwierdzić, że głównym sponsorem teamu będzie włoska telewizja Sky, a jej dużym partnerem prawdopodobnie zostanie producent chipsów San Carlo.
Jeżeli chodzi o motocykl to Rossi raczej nikogo nie zaskoczył. Włoch postawił na obecnie najlepszą maszynę w stawce, czyli KTM.

Kto będzie dosiadał jednośladów o pojemności 250cm3? Przede wszystkim Włosi. Pierwszym zawodnikiem jest Luca Marini, czyli przyrodni brat Valentino Rossiego. Ten wybór raczej nie powinien nikogo dziwić. Drugim zawodnikiem będzie Romano Fenati, który pokazał już wiele dobrego w Moto3, ale w tym sezonie nie może się dogadać z ćwierćlitrówką Hondy. Obaj Włosi mają duży potencjał, choć doświadczenie i umiejętności Fenatiego sprawiają, że to on będzie numerem jeden teamu.

Valentino Rossi
To nie koniec działań Rossiego. Legenda MotoGP postanawia w pewien sposób walczyć z potężną hiszpańską konkurencją i już w najbliższej przyszłości planuje otworzyć szkołę młodych talentów, oczywiście wyłącznie dla swoich rodaków. Nie ulega wątpliwości, że jako zawodnik Rossi sprawdza się wyśmienicie. A jak Włoch poradzi sobie w roli nauczyciela?
Autor: E.D.
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Rossi otwiera nowy rozdział w swojej karierze

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl