Strona główna » Serwis główny » Aktualności » RetroReanimacja - pierwszy polski program na antenie Discovery Turbo Xtra

RetroReanimacja - pierwszy polski program na antenie Discovery Turbo Xtra

Custom Factory
Dodano: 04. 09. 2014
Tagi: Odjechane, Tuning, Custom bike, Custom Factory

RetroReanimacja to tytuł pierwszej polskiej produkcji na Discovery Turbo Xtra. Dwunastoodcinkowa seria opowiada o codziennym funkcjonowaniu łódzkiego warsztatu samochodowego zajmującego się odnawianiem i customingiem pojazdów klasycznych.

Amerykańskie krążowniki, zabytki zza żelaznej kurtyny i klasyki europejskiej motoryzacji nabiorą blasku i stylu dzięki ciężkiej pracy utalentowanych blacharzy i mechaników.

Custom Factory
Custom Factory
Custom Factory
Custom Factory to nazwa łódzkiego warsztatu samochodowego prowadzonego przez entuzjastów motoryzacji klasycznej Artura Marciniaka oraz Jakuba Nowickiego. Przez jego bramy przejeżdżają nie tylko Jaguary, Chevrolety, Fiaty czy Mercedesy, ale również egzotyczne marki bloku wschodniego: Trabanty, Wołgi, Warszawy i Syreny. W zależności od decyzji klientów auta przechodzą renowację lub też drastyczną przebudowę.
„Zależało nam na tym, żeby pokazać, że customizacja pojazdów to długotrwały i skomplikowany, ale jednocześnie ekscytujący proces. Tu nie idzie się do firmy i nie kupuje gotowych elementów np. całego zestawu tuningowanego zawieszenia – wiele elementów trzeba dorobić, poszukać lub zregenerować i to jest w tym wszystkim najciekawsze” – komentuje Artur Marciniak.

Producenci zdecydowali się pokazać nie tylko sam proces przebudowy aut, ale również trudy i znoje prowadzenia warsztatu, a także środowisko pasjonatów motoryzacji w Polsce. Artur i Kuba w kolejnych odcinkach odwiedzają prywatne i państwowe kolekcje zabytków, negocjują z klientami, a nawet biorą udział w szalonych imprezach motoryzacyjnych. A to wszystko z towarzyszącą im nieustannie przez pięć miesięcy kamerą.

„Zabawa w telewizję to ciężka orka. Musieliśmy diametralnie zmienić myślenie na temat naszej pracy i rozciągnąć dobę do maksimum. Wszystko co do tej pory robiliśmy, trzeba było dodatkowo skomentować do kamery, jednocześnie zwiększając obroty dwukrotnie. Po pięciu miesiącach czuję się jak zombie, ale... cieszę że wzięliśmy w tym udział”- zwierza się Jakub Nowicki.

Twórcy programu współpracowali także z młodymi zespołami muzycznymi: Concrete Hills, Death Denied, Palm Desert oraz People of the Haze, których utwory zostały wykorzystane przy tworzeniu serii. Dodatkowo Jakub Koźba z łódzkiego Power of Trinity – wcielił się w rolę narratora programu.

Seria RetroReanimacja została wyprodukowana przez firmę 6x6 PSW.
Autor: .
Źródło: Mototarget
0
Komentarze do:

RetroReanimacja - pierwszy polski program na antenie Discovery Turbo Xtra

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl