Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Renault w Melbourne z nowym przednim skrzydłem

Renault w Melbourne z nowym przednim skrzydłem

Renault Australia
Dodano: 23. 03. 2010
Tagi: Renault R30, Kubica, Petrov, Renault, Melbourne

Zespół Renault postanowił przywieźć do Australii całkowicie nowe przednie skrzydło. Robert Kubica i Vitaly Petrov będą mogli z niego skorzystać już w podczas piątkowych sesji treningowych. W R30 zamontowane zostaną także ulepszenia tylnego skrzydła.

Pierwszy wyścig tego sezonu, GP Bahrajnu, był bardzo pechowy dla francuskiego zespołu. Polak zakwalifikował się na niezłej 9 pozycji, ale cały wysiłek został zniweczony przez kolizję z Adrianem Sutilem w zakręcie numer 2. Petrov zaliczył bardzo dobry start i szybko przesunął się z 16 na 11 pozycję, ale błąd, po którym uszkodzone zostało zawieszenie, zmusił go do wycofania się z wyścigu. Główny inżynier wyścigowy Renault, Alan Permane, oczekuje poprawy w Australii.

Renault Australia
Renault w Australii w 2009 roku
Renault Australia
Renault Australia
"Przywieźliśmy ze sobą do Melbourne trochę nowych części aerodynamicznych, które powinny polepszyć naszą jazdę," wyjaśnił. "Mamy nowe przednie skrzydło i kilka elementów tylnego. Wszystko to znacznie podnosi docisk aerodynamiczny generowany przez R30."
Co więcej, Permane celuje w kwalifikację obu kierowców do Q3 podczas sobotnich kwalifikacji. Francuz wierzy, że modyfikacje znacząco pomogą w tym jego zawodnikom.

"Naprawdę mogą one dać nam dużo w tym wyścigu. Albert Park jest wyboistym torem, a nasz samochód dobrze radzi sobie z nierówną nawierzchnią,"
powiedział Permane. "Idealnie było to widać w Bahrajnie. Robert i Vitaly byli bardzo szybcy w nowej sekcji toru, która przecież nadmierną równością nie grzeszyła."
Renault Australia
Renault w Australii w 2009 roku
Renault Australia
Renault Australia
Autor: J. Rutkowski
Źródło: gpupdate.net
0
Komentarze do:

Renault w Melbourne z nowym przednim skrzydłem

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl