Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Range Rover Evoque odświeżony

Range Rover Evoque odświeżony

Range Rover Evoque od momentu wejścia na rynek swoim nowoczesnym designem podbił wiele serc i stał się ulubieńcem tunerów. Nie mogło oczywiście zabraknąć edycji specjalnych, jak Victoria Beckham Edition czy Sicilian Yellow.

W ubiegłym roku Evoque zdobył zaszczytny tytuł Kobiecego Samochodu Roku. Producent poinformował o modyfikacjach przyszłoroecznego modelu, ale zmiany nie objęły stylistyki nadwozia, a rozwiązań technicznych.
Range Rover odświeżył Evoque wprowadzając m.in. automatyczną skrzynię biegów o dziewięciu przełożeniach. Dziewięciobiegowa przekładnia ZF będzie oferowana w połączeniu ze znanymi silnikami czterocylindrowymi: 2,2-litrowym dieslem w wersji o mocy150 KM i 190 KM oraz 2-litową jednostką benzynową produkującą 240 KM.

Producent podaje, iż dzięki zastosowaniu nowego automatu udało się obniżyć zużycie paliwa o 9,5%, a emisję CO2 o 11,4%. Najoszczędniejsza odmiana modelu Evoque (2,2 diesel 150 KM) z napędem na przednie koła zużywa teraz 4,9 litra na 100 kilometrów i emituje 129 gramów CO2 na kilometr.Nowością jest również opcjonalny system napędu na cztery koła Active Driveline, który w normalnych warunkach jazdy przekazuje moc na przednie koła, a w zależności od potrzeb może załączyć napęd na wszystkie koła w czasie zaledwie 300 milisekund.Układ zawiera funkcję Active Torque Biasing obejmującą sterowany elektronicznie mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który steruje rozdziałem momentu obrotowego pomiędzy kołami przy tylnej osi.Standardem jest natomiast system Torque Vectoring by Braking, który niweluje podsterowane zachowania auta poprzez odpowiednie sterowanie momentem obrotowym przy wszystkich czterech kołach.

Oprócz tego, odświeżony crossover otrzymał m.in. czujnik brodzenia, system rozpoznawania znaków drogowych i asystenta parkowania. Na zewnątrz pojawiły się z kolei nowe kolory lakieru, zmodernizowane obręcze aluminiowe i nowe znaczki.Range Rover Evoque 2014 pojawi się w salonach sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku.

Autor: E.D.
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Range Rover Evoque odświeżony

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: