Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Rajd Dakar - podsumowanie, motocykle: Życiowy wynik Jakuba Przygońskiego

Rajd Dakar - podsumowanie, motocykle: Życiowy wynik Jakuba Przygońskiego

Dodano: 20. 01. 2014
Tagi: Przygoński, Rajd Dakar, Dakar, Rajdy

Przed startem tegorocznego Dakaru opinie o szansach Jakuba Przygońskiego były podzielone. Niektórzy patrząc na niezwykle silną stawkę i przynajmniej dziesięciu klasowych zawodników, nie dawali Polakowi szans na miejsce w czołówce. Inni entuzjastycznie wskazywali go, jako jednego z faworytów, który może zrobić niespodziankę i wygrać całą rywalizację.Nasz jedynak w stawce motocykli nie posłuchał ani jednych, ani drugich. Przez 14 dni prezentował równy, wysoki poziom i przez rampę w Valparaiso przejedzie jako 6. zawodnik w stawce. Wygrał fenomenalny MarcComa.
Ostatni, 13. etap rajdu w rywalizacji motocykli miał przede wszystkim przynieść odpowiedź na pytanie, który z francuskich zawodników zajmie trzecie miejsce. Cyril Despres zrobił wszystko co mógł, by odrobić straty poniesione na wcześniejszych etapach i na trasie z La Sereny do Valparaiso gnał niczym wiatr. Wygrał etap, ale trzeciego w „generalce” Oliviera Paina wyprzedził tylko o trzy minuty i to właśnie jego rodak zakończył rywalizację na podium.

Świetnie przez cały rajd spisywał się Jakub Przygoński. W ostatni dzień rywalizacji, nie forsując tempa miną linię mety z 9. czasem i bez większych problemów utrzymał doskonałą, 6. pozycję w klasyfikacji. Jest to życiowy wynik polskiego motocyklisty, który z roku na rok robi wyraźne postępy i coraz mocniej puka do bram wąskiej elity.

Klasą dla siebie w 36. edycji Dakaru był MarcComa. Hiszpan wyprzedził swojego rodaka i kolegę z zespołu, JordiegoVilladomsa o niemal dwie godziny. Na ostatnim odcinku triumfator pojechał zupełnie spokojnie, notując dopiero 19. czas. Nie miało to oczywiście żadnego wpływu na końcowe zestawienie.

13. etap:
1. Cyril Despres (FRA) 1:57.14
2. Joan BarredaBort(ESP) + 2.30
3. Olivier Pain (FRA) + 3.10

9. Jakub Przygoński (POL) + 7.46

Klasyfikacja generalna:
1. Marc Coma (ESP)  54:50.53
2. Jordi Villadoms (ESP) + 1:52.27
3. Olivier Pain (FRA) 2:00.03

6. Jakub Przygoński (POL) + 2:31.46
Autor: .
Źródło: v10
0
Komentarze do:

Rajd Dakar - podsumowanie, motocykle: Życiowy wynik Jakuba Przygońskiego

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: