Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Premiera Golfa GTI Clubsport podczas zlotu fanów Volkswagena

Premiera Golfa GTI Clubsport podczas zlotu fanów Volkswagena

Golf GTI Clubsport
W przyszłym roku Golf GTI będzie świętował swoje 40. urodziny. Volkswagen chcąc uczcić to historyczne wydarzenie zaprezentował nowatorski model jubileuszowy – nowego Golfa GTI Clubsport.

Podczas legendarnego zlotu miłośników GTI nad jeziorem Wörthersee (13 - 16 maja) Volkswagen zaprezentował studyjnego Golfa GTI Clubsport, niewiele odbiegającego od wersji seryjnej.

Golf GTI Clubsport
Golf GTI Clubsport
Golf GTI Clubsport
Wyposażony w silnik o mocy 265 KM (wzrost o 35% w stosunku do Golfa GTI Performance) oraz funkcję boost, dzięki której czasowo maksymalna moc może być dodatkowo zwiększona o 10%, Golf GTI Clubsport wejdzie do produkcji jako najmocniejszy kiedykolwiek wytwarzany GTI na początku 2016 roku.
Model jubileuszowy pojawi się na rynku nie tylko z ekstremalnie mocnym silnikiem, ale również z niepowtarzalnym wnętrzem i elementami nadwozia odróżniającymi go od innych modeli. Wśród nich są m.in. zupełnie zmieniony przedni zderzak, zmienione progi, nowy i jeszcze bardziej efektywny pod względem aerodynamiki spojler na krawędzi dachu oraz opracowany specjalnie do tego modelu dyfuzor z tyłu.

Golf GTI Clubsport
Golf GTI Clubsport
Golf GTI Clubsport
Wszystkie te elementy stworzono z myślą o zwiększeniu osiągów tego GTI i to w taki sposób, by forma i funkcja splatały się ze sobą w jak najbardziej doskonały sposób.

Dzięki bardzo wysokiej mocy silnika, zwiększanej jeszcze poprzez funkcję boost oraz za sprawą znacznie lepszego docisku do podłoża, Golf GTI Clubsport pod względem dynamiki wkracza w rejony zarezerwowane dla modeli związanych ze startem w zawodach motorsportowych. Z tego powodu nawet przy bardzo dużych prędkościach samochód okazuje się niezwykle stabilny, potrafi też pokonywać zakręty z prędkościami zapierającymi dech w piersiach.
Autor: .
Źródło: Mototarget
0
Komentarze do:

Premiera Golfa GTI Clubsport podczas zlotu fanów Volkswagena

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl