Strona główna » Kobieta » Gadżety » Poznaj Jonasa - pierwszy na świecie inteligentny parasol!

Poznaj Jonasa - pierwszy na świecie inteligentny parasol!

Jonas inteligentny parasol
Łapka w górę kto nigdy nie zgubił parasolki lub parasola? Ja dawno nie zgubiłam, chyba z wiekiem poprawia mi się pamięć, ale w ciągu tych moich XX lat życia osobiście zgubiłam ich z pewnością kilka...

Są takie miejsca na świecie, gdzie bez parasola ciężko wyjść z domu. Pomijając miasta jak Londyn czy Paryż, w Tokyo pada dosyć często i deszcz może nas zaskoczyć w każdej chwili. Parasolkę w można kupić każdym sklepie sieci spożywczej Combini. Można też skorzystać z ulicznej przechowalni lub wypożyczalni parasoli.

Jonas inteligentny parasol
Jonas inteligentny parasol
Jonas inteligentny parasol
Nic więc dziwnego, że jeden z najbardziej inteligentnych parasoli powstał właśnie w Japonii. Poznaj Jonasa.
Jonas jest inteligentnym parasolem. Poinformuje cię o tym, jaka jest pogoda, gdy przekroczysz próg swojego domu. Jak? Odpowiednie kolory świateł LED zapalą się na rączce parasola.
Parasol Jonas poda Ci również prognozę pogody na najbliższe 7 dni, jeżeli zainstalujesz w nim specjalną aplikację JONAS.

Na tym nie koniec. Parasol Jonas wyśle również powiadomienie do twojego telefonu, że o nim zapomniałeś i zostawiłeś gdzieś na mieście. Co więcej dotrzesz do niego za pomocą GPS-a.

Jonas inteligentny parasol
A co w sytuacji, gdy masz parasol w ręce, a nie wiesz gdzie jest twój telefon? Wystarczy potrząsnąć nim kilka razy, wtedy połączy się z twoim telefonem, który z kolei poprzez sms da znać, gdzie jest.

Parasol Jonas wykonany jest z najwyższej jakości materiału pongee dostępnego w kilku kolorach, ultralekkiego aluminium oraz drutów z włókna szklanego. Generalnie o ile nie zaczniesz traktować go jak miecz samurajski, to będzie działał całą wieczność.

Parasol zasilany jest 4 bateriami AAA, które znajdują się wewnątrz rączki. Są tam również umieszczone 3 kolorowe światła LED, Bluetooth 4.2  i czujnik grawitacji.

Parasol Jonas może być twój za 10,778 yenów, czyli ok. 410 złotych. Dawno żaden gadżet tak bardzo nam się nie spodobał.

Zapraszamy także do obejrzenia filmiku reklamowego.

Autor: .
Źródło: luxurylaunches
0
Komentarze do:

Poznaj Jonasa - pierwszy na świecie inteligentny parasol!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: