Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Porsche Macan - nowy, mocny SUV

Porsche Macan - nowy, mocny SUV

Porsche Macan
Nowe Porsche Macan to jedna z bardziej oczekiwanych premier motoryzacyjnych tego roku. Szerokiej publiczności podczas rozpoczynającego się niebawem salonu samochodowego w Los Angeles.

Wprowadzając do produkcji dynamiczny model Macan, niemiecki koncern chce poszerzyć swoją obecność w segmencie SUV, cieszącym się wielkim popytem na całym świecie. Macan, jako lekki, łatwy w prowadzeniu i posiadający typowe cechy Porsche, sprzyjać będzie dalszej ekspansji firmy w tym segmencie.

Porsche Macan
Porsche Macan
Porsche Macan
W momencie premiery rynkowej Porsche Macan będzie dostępny w trzech następujących wersjach:
- Macan S
3-litrowy V6 biturbo 340 KM
- Macan S Diesel
3-litrowy turbodiesel V6 258 KM
- Macan Turbo
3,6-litrowy V6 biturbo 400 KM
Według zapowiedzi producenta, model Porsche Macan S Diesel będzie charakteryzował się średnim zużyciem paliwa na poziomie między 6,1 a 6,3 l/100 km (w cyklu mieszanym; według NEDC), co oznacza emisję dwutlenku węgla na poziomie między 159 a 164 g/km. A osiągi? Kierowca omawianej wersji będzie w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w czasie zaledwie 6,3 sekundy (6,1 sekundy w aucie z opcjonalnym pakietem Sport Chrono), natomiast prędkość maksymalna to 230 km/h.

Porsche Macan
Porsche Macan
Porsche Macan
Warto podkreślić, że wspomniana wyżej 400-konna jednostka 3.6 V6 to zupełna nowość w całej gamie marki Porsche. Pracując pod maską modelu Macan Turbo, omawiany silnik zapewnia kierowcy przyspieszenie 0-100 km/h w czasie zaledwie 4,8 sekundy, natomiast w przypadku wersji wyposażonej w pakiet Sport Chrono może to być nawet 4,6 sekundy. A prędkość maksymalna? To 266 km/h.

Porsche Macan
Porsche Macan
Porsche Macan
Niemiecki producent zapowiada, że Porsche Macan Turbo będzie spalał w cyklu mieszanym średnio około 8,9-9,2 l/100 km (według NEDC), przy emisji CO2 na poziomie 208-216 g/km.

Jako atrakcyjny model klasy podstawowej ma za zadanie otworzyć dostęp do świata Porsche kolejnej, jeszcze młodszej grupie nabywców, pełniąc w ofercie rolę podobną jak Boxster. Porsche Macan
Porsche Macan
Porsche Macan

Porsche Macan
Porsche Macan
Porsche Macan

Autor: ED
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Porsche Macan - nowy, mocny SUV

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl