Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Polka laureatką w konkursie "Toyota Dream Car Art Contest"

Polka laureatką w konkursie "Toyota Dream Car Art Contest"

Toyota Dream Car Art Contest
Dodano: 26. 08. 2016
Tagi: Toyota, Toyota Dream Car Art Contest

Już od 10 lat Toyota organizuje konkurs plastyczny „Toyota Dream Car Art Contest”, w którym mogą uczestniczyć dzieci z całego świata. To wydarzenie stale cieszy się wielką popularnością – w tym roku wzięło w nim udział 855371 dzieci z 81 państw.

W tegorocznej edycji jednym z laureatów została Polka – siedmioletnia Lena Huckaby. To już tradycja – w poprzednich latach 4 dzieci z Polski stanęło na podium, a dziesięcioro znalazło się w finale.

Toyota Dream Car Art Contest
Toyota Dream Car Art Contest
Toyota Dream Car Art Contest
Jak co roku dzieci z kilkudziesięciu krajów na świecie miały okazję wyrazić poprzez sztukę plastyczną swoje marzenia i w najbardziej kreatywny sposób pokazać, czego oczekują od motoryzacji i technologii przyszłości. Toyota daje im taką szansę w konkursie „Toyota Dream Car Art. Contest”. W 10. edycji imprezy ponownie laureatką została Polka – siedmioletnia Lena Huckaby, która zdobyła brązowy medal w swojej kategorii wiekowej.
Praca Leny pt. „Auto – czyścik wodny”
przedstawia pojazd, który potrafi poruszać się pod wodą. Jego zadaniem jest oczyszczanie mórz i jezior ze śmieci i odpadów. Potrafi zbierać je z dna, odławiać z głębin i z powierzchni. Korzyść z takiego urządzenia mają nie tylko wodne ekosystemy, ale także dzieci, które przez okrągłe okna pojazdu mogą przyglądać się morskim stworzeniom.

Toyota Dream Car Art Contest
„Dzięki Auto-Czyścikowi mogłabym zwiedzać ocean, a on jednocześnie czyściłby wody ze śmieci. Nie zanieczyszczałby wody, więc ryby i ośmiornice lubiłyby go. Z przetworzonych śmieci Czyścik produkowałby tlen dla stworzeń morskich i napęd dla siebie” – powiedziała Lena o swoim rysunku.

Ratowaniu morskich stworzeń swoją pracę poświęciła także 11-letnia Jarupitchaya Malakul z Tajlandii, której przypominający żółwia samochód ma stać się nowym domem dla rafy koralowej. Jej rodaczka Phakwaran Kaewkhao (7 lat) narysowała samochód-dinozaura gaszący pożary. Tajemniczy pojazd Brazylijki Gabriele Castro de Sousa poddaje rzeczywistość metamorfozie jak ze snu. Wszyscy troje otrzymali złote medale w swoich kategoriach wiekowych. Akio Toyoda, prezydent Toyota Motor Corporation, przyznał nagrodę specjalną sześcioletniej Elinkanika Phat z Kambodży za samochód przyjaźni, napędzany szczerością.

Lena odebrała nagrodę wraz z 29 pozostałymi Laureatami podczas wczorajszej ceremonii w Tokio. Był to punkt kulminacyjny pięciodniowej podróży do Japonii, którą młoda artystka odbyła pod opieką rodziców. Dziewczynka jest piątym dzieckiem z Polski, które zajęło w konkursie Toyoty jedno z trzech pierwszych miejsc w swojej grupie wiekowej. To nie koniec sukcesów Polaków – w ciągu 6 ostatnich lat dziesięcioro dzieci zdobyło tytuł Finalisty międzynarodowego.

W tym roku w polskiej edycji konkursu wzięło udział 4245 prac zgłoszonych przez osoby indywidualne oraz przez szkoły. W organizację przedsięwzięcia zaangażowały się 34 stacje dealerskie, Toyota Motor Poland oraz dwie fabryki Toyoty w Wałbrzychu i Jelczu-Laskowicach.
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Polka laureatką w konkursie "Toyota Dream Car Art Contest"

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl