Strona główna » Serwis główny » Mama za kierownicą » Podróżowanie taksówkami z dziećmi może być bezpieczne i przyjemne

Podróżowanie taksówkami z dziećmi może być bezpieczne i przyjemne

Wielu rodziców obawia się przewożenia swoich dzieci taksówkami. Pojawia się wówczas wiele pytań dotyczących bezpieczeństwa i komfortu jazdy ich pociech. Szukają innych rozwiązań, traktując usługi korporacji taksówkowych jako ostateczność. Firma EcoCar postanowiła przełamać ten stereotyp, wprowadzając szereg udogodnień dla rodzin oraz najmłodszych pasażerów.


Podróżowanie taksówką z małym dzieckiem nie zawsze należy do przyjemnych czy bezpiecznych. Większość kierowców nie posiada odpowiednich fotelików, stan techniczny pojazdów pozostawia często wiele do życzenia, nie wspominając już o zachowaniu samych taksówkarzy, którym zdarza się głośno słuchać muzyki czy nawet palić papierosy przy uchylonej szybie w aucie. W dużych miastach, gdzie występują trudności z parkowaniem, a ceny paliw stale rosną, korzystanie z taksówek może okazać się łatwym, przyjemnym i bezpiecznym sposobem na przewiezienie całej naszej rodziny czy nawet samego dziecka.
„Większość korporacji nie zwraca uwagi na potrzeby rodzin czy samych dzieci, które są specyficznym pasażerami, wymagającymi indywidualnego podejścia i specjalnego traktowania. Wielu taksówkarzy wzbrania się przed zabieraniem małych dzieci, gdyż rodzi to dodatkowe problemy. Poprzez nasze działania chcemy pokazać, że jazda taksówką może być bezpiecznym, a przy tym przyjemnym sposobem na przemieszczanie się po mieście” – mówi Aneta Ogrodniczek, Prezes Zarządu EcoCar.

Korporacja taksówkowa wyposażyła wszystkie swoje samochody w foteliki, które odpowiadają wadze i wzrostowi dziecka, dzięki czemu najmniejsi pasażerowie mają zagwarantowane bezpieczeństwo podczas jazdy. Do tej pory zdarzało się, że to właśnie rodzice musieli brać na siebie odpowiedzialność za przewóz dziecka bez wymaganego fotelika, w przeciwnym razie taksówkarze odmawiali kursu.

Istnieje również możliwość zamówienia dwóch fotelików, należy jedynie wspomnieć o tym fakcie w momencie składania zamówienia. W takiej sytuacji, dzięki specjalnemu systemowi, kierowcy będą mogli pobrać z innego pojazdu EcoCar, znajdującego się w najbliższej odległości, dodatkowy fotelik, co nie wpłynie jednak znacząco na czas oczekiwania na taksówkę. Korporacja dysponuje również modelami kombi, na wypadek konieczności przewiezienia większej rodziny z bagażami.

Jakiekolwiek formy podróżowania nie są wskazane w przypadku bardzo małych dzieci i niemowląt. Zdarza się jednak, że musimy gdzieś szybko i bezpiecznie przewieźć naszą pociechę, na przykład do szpitala. W takiej sytuacji przydatny okaże się specjalny lokalizator GPS oraz system telemetryczny, który umożliwia na bieżąco monitorowaniu trasy przejazdu samochodu za pośrednictwem konta internetowego, do którego dostęp posiada tylko i wyłącznie upoważniona do tego osoba. Optymalna trasa przejazdu jest ustalana przez EcoCar i nie może jej zmienić żaden z kierowców bez wcześniejszego ustalenia tego z Biurem Obsługi Klienta.

W dzisiejszych czasach coraz częściej taksówkami podróżują dzieci w wieku szkolnym. W celu zapewnienia im odpowiednich warunków i bezpieczeństwa jazdy korporacja, jako pierwsza w kraju, przygotowała dla rodziców specjalną umowę. Gwarantuje ona między innymi podstawienie taksówki we wskazane przez opiekuna miejsce i o wyznaczonej przez niego porze. Dzięki specjalnej aplikacji rodzic będzie mógł zobaczyć zdjęcie kierowcy, poznać numer boczny taksówki, która przyjedzie po jego pociechę, a także trasę, jaką będzie podróżować. Istnieje również możliwość, aby kierowca odprowadził dziecko we wskazane miejsce. Taka usługa z pewnością zwiększy bezpieczeństwo małego pasażera, np. gdy musi przejść na drugą stronę ruchliwej ulicy.

W zatłoczonych miejscach wiele dzieci ma często trudności z odnalezieniem zamówionego samochodu. Jedno ze świadczeń umowy rozwiązuje również i ten problem. „Na dachach naszych aut zamontowaliśmy specjalne koguty, które mogą wyświetlić np. imię dziecka, umożliwiając mu szybsze zlokalizowanie taksówki. Dodatkowo, każdy kierowca może czekać przed samochodem namałego pasażera, aby pomóc mu bezpiecznie usiąść w aucie, i zapiąć pasy bezpieczeństwa.” - dodaje Aneta Ogrodniczek.

Każdy z kierowców został także odpowiednio przeszkolony w zakresie opieki nad dziećmi. Powierzając mu swojego potomka możemy być spokojni wiedząc, iż jest on w dobrych rękach.

Warto również wspomnieć o formie płatności przejazdu dzieci. Istnieje bowiem możliwość, uregulowania należności poprzez prepaid, co z pewnością jest wygodniejszą i bezpieczniejszą formą zapłaty dla rodziców. Dzięki temu dzieci nie muszą nosić przy sobie gotówki, co w znacznym stopniu sprzyja ich ochronie. Cena jest gwarantowana dlatego też każdy rodzic wie ile będzie kosztował dany kurs. Aby zapewnić lepszy komfort jazdy firma zatroszczyła się również o przyciemniane tylne szyby, które chronią dziecko przed słońcem w letnie dni. Kierowcy są również obligowani do utrzymania czystości w taksówce, którą prowadzą.

Jazda taksówką może być przyjemnością. Wystarczy jedynie poinformować dyspozytora o chęci przewiezienia dziecka bądź rodziny z dziećmi, dzięki czemu kierowca przygotuje się na wizytę małego pasażera, dla którego taki kurs może być sporym przeżyciem. Zadbajmy więc o to, aby zapewnić mu jak najwyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy.
Autor: E. Domańska
Źródło: Informacja prasowa
1
Komentarze do:

Podróżowanie taksówkami z dziećmi może być bezpieczne i przyjemne

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Podróżowanie taksówkami z dziećmi może być bezpieczne i przyjemne

kserus // 13.01.2014 16.07

Pewnie, że może - część korporacji sama z siebie wprowadziła obowiązkowe foteliki, w Warszawie tak ma np. Ecocar, więc sądzę że te kwestia czasu kiedy inne korporacje zrobią podobnie - jak na razie pod tym względem szału nie ma.


Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl