Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Podkalicka i Madej przygotowują się do morderczego Rajdu Dakar

Podkalicka i Madej przygotowują się do morderczego Rajdu Dakar

Podkalicka i Madej
Dodano: 14. 08. 2012
Tagi: Madej, Rajd Dakar, Dakar, Podkalicka

W 2001 roku Jutta Kleinschmidtt jako pierwsza kobieta wygrywa Rajd Dakar, trzynaście lat później przed taką szansą staną panie Joanna Madej i Klaudia Podkalicka.

Joanna Madej to mistrzyni Polski w klasie Super 1600 w 2007 roku i II wicemistrzyni Polski w Rajdowym Pucharze Peugeota 206 w 2002 roku. Klaudia Podkalicka to najszybsza kobieta w Kia Picanto Cup i w 46. Rajdzie Barbórki oraz wicemistrzyni ADAC Logan Cup.

Podkalicka i Madej
Podkalicka i Madej
Podkalicka i Madej
We wtorek 14 sierpnia kobiecy team spotkał się na ulicy Piotrkowskiej z dziennikarzami oraz prezydent Łodzi Hanną Zdanowską, która podarowała paniom prezent - zegarek z widokiem Pałacu Poznańskiego.
Z głównej ulicy Łodzi damska ekipa przeniosła się na tor motorcrossowy w Strykowie, na którym zaprezentowała możliwości swojego samochodu Mitsubishi Pajero T2.

- Rajd Dakar jest przede wszystkim niebezpiecznym rajdem, co roku niestety giną na nim ludzie, są różne wypadki, jest też trudny nawigacyjnie. Oprócz tego jest strasznie męczący bo ponad 10 tys kilometrów w okropnych warunkach, ale to jest to do czego mimo wszystko dążymy. To jest nasz cel i mam nadzieję że do 2014 roku damy radę się przygotować.- powiedziała Klaudia Podkalicka TVN24

Podkalicka i Madej
Podkalicka i Madej
Podkalicka i Madej
Pierwszy sprawdzian umiejętności i zgrania dziewczyn już we wrześniu podczas Baja Poland. 
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Podkalicka i Madej przygotowują się do morderczego Rajdu Dakar

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: