Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Po sekcji zwłok Michała Hernika - znamy przyczynę zgonu

Po sekcji zwłok Michała Hernika - znamy przyczynę zgonu

Hernik
Dodano: 08. 01. 2015
Tagi: Dakar, Michał Henrik

30 stycznia miał skończyć 40-lat a start w Dakarze był urodzinowym prezentem, do którego przygotowywał się przez dwa lata. Michał Hernik nie usłyszy już gromkiego "sto lat", nie zobaczy również pucharu, który czeka na niego w Krakowskim Klubie Cyklistów i Motocyklistów Smok. 

Łukasz Byśkiniewicz dziennikarz TVN Turbo relacjonujący Rajd Dakar ujawnił w rozmowie z TVN24 przyczynę zgonu Polskiego Motocyklisty. -Została przeprowadzona sekcja zwłok i to nie był wypadek ani upadek. Doszło do tzw. przegrzania organizmu. Po prostu Michał się ugotował - mówi. Wszystko wskazuje na to, że Hernik chciał odpocząć, zatrzymał się 15-20 kilometrów przed metą, zdjął ubranie, położył się i zasnął. Tego dnia temperatura przekraczała nawet 40 stopni. 

Pojawiają się zarzuty opieszałości organizatorów, jeśli chodzi o pomoc. - Uczestnicy są śledzeni dzięki GPS-om. Po godzinie od zatrzymania się Michała została wysłana pomoc, a także uruchomiona specjalna procedura. Niestety, gdy dotarli na miejsce Michał już nie żył - przyznaje w rozmowie ze sport.tvn24.pl Byśkiniewicz. Jeśli zawodnik sam nie wezwie pomocy, nie jest ona wysyłana automatycznie z tego względu, iż kierowcy często robią sobie przerwy na odpoczynek czy załatwienie potrzeby fizjologicznej.
Hernik
Hernik
HernikAutor: K. Szreder
Źródło: tvn24
0
Komentarze do:

Po sekcji zwłok Michała Hernika - znamy przyczynę zgonu

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl