Strona główna » Kobieta » Lifestyle » Pies ze schroniska? Dlaczego nie!

Pies ze schroniska? Dlaczego nie!

Dodano: 29. 10. 2015
Tagi: Zwierzęta, Pies, Schronisko

Fajnie mieć w domu puszystą kulkę, która kilka razy do roku rozwala włosy wszędzie gdzie popadnie. Fajnie wrócić do domu i upaść na ziemię pod wpływem ciężaru, który cieszy się na Twój widok - mąż nigdy Ci tego nie zagwarantuje. Fajnie mieć motywatora na czterech łapach, dla którego nieistotna jest pogoda, pobiegać trzeba. Fajnie mieć psa! Mam go i ja, kundelka ze schroniska, najbardziej zakręconego na świecie i Ciebie zachęcam do przygarnięcia "brata mniejszego" ale najpierw zobacz z czym to się je. 
  • ŚWIADOMOŚĆ
Chcesz pieska? Świetnie, ale daj sobie chwilę czasu na oswojenie się z tą myślą. Musisz mieć świadomość, że zwierzę to nie tylko cudowne chwile, to również obowiązki i wyrzeczenia. Wyjazd na wakacje nie będzie już taki prosty, albo zabierasz psiaka ze sobą, albo szukasz chętnych do opieki w rodzinie. Ewentualnie pozostaje hotel, ale to wiąże się z kosztami. Wyjście na zakupy nie może trwać siedem godzin bo pies czeka w domu i w najlepszym przypadku do sprzątnięcia masz morką plamę. Bywają psy bezproblemowe, których "obsługa"jest bardzo prosta, ale zdarza się, że u psiaka wykrywana jest alergia,czy masz czas aby i jemu gotować? Psi NFZ nie istnieje, opieka weterynaryjna nie jest wyłącznie dla bogatych, ale z tymi kosztami również trzeba się liczyć. Do tego spacery minimum trzy dziennie, dobrze by jeden z nich trwał przynajmniej godzinę. Czy to Cię nie przeraża? Świetnie jedziemy dalej! 
  • SCHRONISKO
Myślisz schronisko słyszysz potworny jazgot, też tak myślałam dopóki nie pojawiłam się tam osobiście. Po wejściu przez bramę nie słyszałam nic...totalna cisza. Nikt się nie kręcił dookoła boksów to i psiaki nie miały na co zwrócić uwagi. Przy pierwszym kontakcie wybrałam psa, którego upatrzyłam sobie w internecie - coś między nami nie zagrało mimo, że wizualnie był cudowny. Był dla mnie za duży, za mocny, z ogromną dawką energii. Drugie podejście to Mili, zupełnie nie zwracała na mnie uwagi, ale widziałam jak się uśmiecha. To był strzał w dziesiątkę. Zanim pojechała z nami do domu widziałyśmy się trzykrotnie. Po podpisaniu umowy, opłacie wysokości 40 zł (akurat w "naszym" schornisku płaci się za gabaryty) otrzymaliśmy psiaka wysterylizowanego i zaszczepionego. Czas do domu! 
  • CZAS DO DOMU
Pierwsze godziny po przybyciu do domu często rozgrywane są źle. O jaki biedny piesek tyle przeszedł daj mu kaszanki, o jeszcze ciasteczko a i chodź się wytarmosić. Nie, nie, nie. Od razu ustalacie zasady, tu jest Twoje posłanie, tam Twoja miska, takie zachowania są ok, a tego musimy się oduczyć. Jeśli raz pofolgujesz pies wejdzie Ci na głowę a wówczas dopiero zaczną się problemy. Nasza Mili po przyjściu ze schorniska nie wyglądała najpiękniej jej sierść była matowa, szorstka i o wątpliwym zapachu. Żeby nie dostarczać jej dodatkowych atrakcji i stresu odczekaliśmy kilka dni z pierwszą kąpielą. W nowym domu warto psiaka odrobaczyć i powtarzać to co pół roku, wizyta u weterynarza i dobranie preparatu na kleszcze to też dobry pomysł. Wracając do tematu jedzenia, przyzwyczajaj czworonożnego przyjaciela do nowej diety stopniowo - w przeciwnym razie może przydarzyć się wam biegunka!

Dwa razy "S"czyli Szkolenie i Socjalizacja. Ty potrzebujesz książek, filmów, czy wystaw a pies potrzebuje szkolenia i stymulowania umysłu dla prawidłowego rozwoju. Psy znudzone i "zapomniane"stają się agresywne i nadpobudliwe. Pies, który dłuższy czas przebywał w schronisku może różnie reagować na bodźce. Nasza Mili panicznie boi się mostów, płynącej wody i motocykli. Mosty i wodę powoli udaje nam się oswajać z motocyklami jest jeszcze problem. Każdy właściciel powinien uzbroić się więc w dużą dozę cierpliwości, czasem efekty pracy widać ekspresowo a czasem potrzeba na to miesięcy, ale warto! Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Pies ze schroniska? Dlaczego nie!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl