Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Pierwsze zbliżenie na Skodę Kodiaq

Pierwsze zbliżenie na Skodę Kodiaq

Skoda Kodiaq
Dodano: 11. 08. 2016
Tagi: SUV, Skoda, 4x4, Premiera motoryzacyjna, Premiera, Skoda Kodiaq

Na krótko przed światową premierą ŠKODY Kodiaq, która odbędzie się 1 września w Berlinie, czeska marka uchyla rąbka tajemnicy: prezentuje wybrane detale nadwozia swojego nowego, dużego modelu w segmencie SUV. Obrazują one sposób, w jaki ŠKODA przenosi swój ekspresyjny język stylistyczny na grunt SUV-ów, jednocześnie wskazując na bezkompromisowy design czeskiej marki i najwyższą jakość wykończenia.

Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq
Skoda Kodiaq
Już te detale ŠKODY Kodiaq robią wrażenie: szeroki, wyrzeźbiony przestrzennie grill epatuje niepowtarzalnym charakterem. Wąskie, pochylone przednie światła, po raz pierwszy w historii marki dostępne także w wersji wykonanej całkowicie w technologii LED, nadają pierwszemu dużemu modelowi segmentu SUV ŠKODY wygląd nie do pomylenia z żadnym innym samochodem na drodze.
Z boku i z tyłu Kodiaq także prezentuje się bardzo wyraziście za sprawą atletycznie wyrzeźbionych drzwi i pokrywy bagażnika. Tylne światła, standardowo wykonane w technologii LED, układają się w tradycyjny dla czeskiej marki motyw litery C.

Typowa dla ŠKODY jest także wyjątkowo duża ilość miejsca: pięciomiejscowy Kodiaq oferuje największy bagażnik w swojej klasie, o wielkości od 720 do 2065 litrów (przy złożonych oparciach tylnych siedzeń). Po raz pierwszy w historii marki model ten może być zamawiany także w wersji siedmioosobowej.

Dzięki rozbudowanym możliwościom aranżacji wnętrza z przesuwnymi i pochylanymi siedziskami, kabina może być zaadaptowana dla wszelkich potrzeb. Z opcjonalnym składanym oparciem przedniego fotela w kabinie modelu Kodiaq można przewieźć przedmioty o długości nawet 2,9 metra długości.

Obecne na pokładzie najnowocześniejsze systemy wspomagające prowadzenie dbają o jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa i komfortu jazdy. System Area View wykorzystuje kamery rozmieszczone po wszystkich stronach nadwozia tak, by stworzyć dla kierowcy kompleksowy obraz otoczenia wokół samochodu, prezentowany na wyświetlaczu systemu infotainment. Kierowca może wspomagać się widokiem samochodu z lotu ptaka oraz pełną panoramą o kącie widzenia 180 stopni przed i za samochodem. Kolejnym przydatnym udogodnieniem, debiutującym w ofercie czeskiej marki, jest system Tow Assist, wspomagający manewrowanie z przyczepą podczas powolnego cofania. Podczas jazdy na wstecznym biegu do głosu dochodzi także nowy system Manoeuvre Assist, który wyhamuje samochód, gdy tylko zauważy za nim przeszkodę.

Listę przydatnych innowacji uzupełniły także mobilne usługi sieciowe ŠKODA Connect. Podzielone są na dwie kategorie: usługi Infotainment Online zapewniają jeszcze więcej informacji i poszerzone funkcje nawigacji w czasie rzeczywistym, podczas gdy usługi Care Connect zapewniają wsparcie dla samochodu.

Wśród funkcji Care Connect pojawia się wyjątkowo cenna zdolność do automatycznego wykonania telefonu alarmowego po wypadku: po wykryciu aktywacji poduszki bezpieczeństwa system niezwłocznie łączy się ze służbami ratunkowymi, wskazując lokalizację samochodu. Pełen zakres informacji i wygląd samochodu zostaną ujawnione już pierwszego września podczas światowej premiery w Berlinie.
Autor: .
Źródło: Mototarget
0
Komentarze do:

Pierwsze zbliżenie na Skodę Kodiaq

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: