Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Peel P50 czyli pralka na kółkach dla bogatych

Peel P50 czyli pralka na kółkach dla bogatych

Peel P50
Dodano: 25. 01. 2012
Tagi: Odjechane, Top Gear, Peel, Peel P50

Kiedy byłam z pół metra niższa, naszym ulubionym zajęciem na podwórku było zjeżdżanie z górki w kubłach po śmieciach i wózkach sklepowych, to chyba jakiś cud, że nikt z nas nie skończył na cmentarzu. Jednak nasze "wozy" były niczym w porównaniu z Brytyjską pralką na kółkach czyli Peel P-50, dodajmy pralką w której mieści się Jeremy Clarkson.

Peel P50
Peel Clarkson
Peel P50

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego poruszam temat tego auta. Trzech brytyjskich biznesmenów postanowiło wznowić produkcję tego mikro samochodu. Pierwotnie nasza pralka miała 134 centymetry długości, 132 centymetry wysokości i 99 centymetrów szerokości, wagę 59 kilogramów a silnik o pojemności 49 cm sześciennych rozpędzał ją do 61 km/h. To zdecydowanie więcej niż moje kubły na śmieci!
Obecnie Peel dostępny jest w dwóch wersjach, z bezszczotkowym silnikiem elektrycznym o mocy 1,5 KM, który rozpędza auto do 25 km/h oraz z silnikiem spalinowym o mocy 3,5 KM a jego prędkość maksymalna to 45 km/h. 

Nie jest to auto dla ludzi z klaustrofobią i cienkim portfelem, cena tego malucha to ponad 30 tysięcy złotych. Natomiast dla nerwusów jest to samochód idealny, wkurza Cię stanie w korku, wychodzisz i za pomocą uchwytu przeciągasz auto po chodniku omijając korek, a i z parkowaniem problemów nie będzie bo zawsze można schować go do szafy. 

Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Peel P50 czyli pralka na kółkach dla bogatych

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl