Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Orlen Team wyróżniony za zasługi dla sportu

Orlen Team wyróżniony za zasługi dla sportu

Orlen Team
Dodano: 08. 03. 2010
Tagi: Hołowczyc, Czachor, Dąbrowski, Przygoński

Zawodnicy ORLEN Team zostali, na wniosek Automobilklubu Polski, uhonorowani odznaczeniami państwowymi przyznanymi przez Prezydenta RP za zasługi dla polskiego sportu. Motocykliści Jacek Czachor i Marek Dąbrowski otrzymali Złote Krzyże Zasługi, a Jakub Przygoński otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi. Reprezentanci ORLEN Team otrzymali także „Odznaki za Zasługi dla Sportu” przyznawane przez Ministra Sportu i Turystyki: Złote Odznaki przypadły Jackowi Czachorowi i Markowi Dąbrowskiemu, Srebrna Krzysztofowi Hołowczycowi, a Brąz trafił do głównego mechanika zespołu: Zbigniewa Radzikowskiego.

Orlen Team
Orlen Team
Orlen Team
Orlen Team
Orlen Team
Orlen Team
Wręczenie wyróżnień miało miejsce w sobotę 6 marca 2010 w Warszawie w siedzibie Automobilklubu Polski, podczas uroczystości związanych z obchodami Jubileuszu sześćdziesięciolecia działalności Polskiego Związku Motorowego oraz podsumowania sezonu 2009 w sportach motorowych, turystyce, BRD i pojazdach zabytkowych Zarządu Okręgowego PZM w Warszawie.
Na uroczystości pojawiło się wiele wybitnych osobistości reprezentujących władze państwowe oraz działaczy związanych ze sportem motorowym. Odznaczenia państwowe zostały wręczone przez Wojewodę Mazowieckiego p. Jacka Kozłowskliego, natomiast „Odznaki za zasługi dla sportu” przez Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki p. Ryszarda Stachurskiego.

Zawodnicy odebrali wyróżnienia osobiście. Zabrakło jedynie Jakuba Przygońskiego, który jest obecnie w trakcie intensywnego programu szkoleniowego przed zbliżającym się sezonem startów w Mistrzostwach Świata rajdów terenowych cross – country.

To wielki zaszczyt dla PKN ORLEN, gdy zawodnicy naszego ORLEN Team otrzymują tak prestiżowe wyróżnienia. „Krzyże Zasługi” oraz odznaki „Za Zasługi dla Sportu” są szczególnym uhonorowaniem wieloletniej pracy całego zespołu. Dostrzeżenie tej pracy przez Pana Prezydenta oraz Ministra Sportu i Turystyki dowodzi, że decyzja o inwestowaniu w naszych zawodników i wspierania rozwoju karier tak wybitnych sportowców była słuszna – powiedział Jacek Krawiec, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

ORLEN Team jest flagowym projektem sponsoringowym PKN ORLEN. Spółka nieustannie inwestuje w zespół przyczyniając się do osiąganych sukcesów zarówno na polu sportowym jak i marketingowym. Zespół od 11 lat uczestniczy w imprezach rajdowych międzynarodowego formatu zdobywając najwyższe trofea. Do zawodników ORLEN Team należą historyczne miejsca w najtrudniejszej imprezie motoryzacyjnej świata - Rajdzie Dakar: W tym roku Jakub Przygoński był najważniej klasyfikowanym polskim motocyklistą (8. miejsce) w Rajdzie Dakar, Krzysztof Hołowczyc rok wcześniej ukończył Dakar na 5. pozycji zyskując status najszybszego kierowcy załogi samochodowej w historii startów Polaków.

Zawodnicy ORLEN Team są członkami Automobilklubu Polski.

Krzyż Zasługi nadawany jest przez Prezydenta RP. Jest to nagroda dla osób, które wyróżniły się szczególnymi zasługami dla Państwa lub obywateli spełniając czyny przekraczające zakres ich zwykłych obowiązków, a przynoszące znaczną korzyść Państwu lub obywatelom. Krzyż Zasługi tego samego stopnia może być nadany tej samej osobie dwukrotnie.

Odznaka „Za Zasługi dla Sportu" jest trzystopniowa: brązowa, srebrna lub złota. Wyróżnienie można otrzymać za szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej. Odznaka przyznawana jest przez Ministra Sportu osobom, wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym wybitne osiągnięcia w działalności zawodowej i społecznej w dziedzinie kultury fizycznej.
Autor: Ł. Łuniewski
Źródło: informacja prasowa
0
Komentarze do:

Orlen Team wyróżniony za zasługi dla sportu

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: