Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Odjazdowe elektryczne Renault Twizzy już w Polsce

Odjazdowe elektryczne Renault Twizzy już w Polsce

Renault Twizzy
Dwumiejscowe Renault Twizy z napędem elektrycznym jest już dostępne w salonach marki w naszym kraju.

Jest to pojazd w wyższej wersji Life 80 (z silnikiem elektrycznym o mocy 13 kW/17 KM), który kosztuje 33 900 złotych.

Kto inny, jeśli nie dział samochodów sportowych Renault, mógł zająć się tym projektem stanowiącym kwintesencję nowoczesnych technologii? Od stanowisk testowych Renault Sport F1 w Viry-Chatillon po biura projektowe Renault
Sport Technologies w Les Ulis, wszystkie działy sportowe Renault połączyły swe wysiłki, aby opracować ten niezwykle cichy, najnowszy pojazd marki.

Renault Twizzy
Renault Twizzy
Renault Twizzy
Już od pierwszych szkiców model Twizy był zaplanowany jako ultranowoczesny pojazd dla dwóch osób (Twin), intuicyjny i prosty w użyciu (Easy). Twizy od początku było projektowane jako w 100% elektryczny indywidualny środek transportu miejskiego i nie ma swojego odpowiednika na rynku. Ten prowokacyjny, ultramobilny środek indywidualnego transportu wprowadza powiew ekstrawagancji do świata motoryzacji.
Wszystkie duże miasta są zatłoczone: Twizy jest tym środkiem transportu, który jest w stanie temu zaradzić. Podobnie jak Twingo i Espace w czasach swojego debiutu, również Twizy wyprzedza potrzeby użytkowników. Twizy, reprezentujące nową koncepcję pojazdu, pozostaje w zgodzie z najlepszymi tradycjami Renault w zakresie innowacyjnych rozwiązań. Oprócz swych ukrytych pod nietypowymi kształtami zalet ta kwintesencja zaawansowanych technologii jest również wyposażona w godne marki Renault systemy bezpieczeństwa czynnego i biernego.

Renault Twizzy
Renault Twizzy
Renault Twizzy
Renault Twizy proponuje każdemu użytkownikowi możliwość dodatkowego spersonalizowania swojego własnego egzemplarza. W ofercie dostępne będą specjalne zestawy naklejek. Oprócz wyboru wersji wykończenia możliwe będzie również zaprojektowanie swojego własnego Twizy i jego skonfigurowanie według własnych upodobań.

Twizy to również bogata oferta akcesoriów: zestaw audio/głośnomówiący, wyjmowana 50-litrowa torba na zakupy, fartuch zwiększający komfort cieplny, radar cofania, alarm.

Homologowany zasięg Renault Twizy to 100 km w znormalizowanym cyklu miejskim NEDC dzięki akumulatorowi itowo-jonowemu 6,1 kWh i systemowi odzyskiwania energii przy zwalnianiu. W rzeczywistych warunkach eksploatacji, stosując zasady ekojazdy, pojazd będzie mógł przejechać około 80 km (55 km w trudnych warunkach, np. w przypadku wielokrotnego silnego przyspieszania).

Twizy posiada wbudowany kabel do ładowania o długości 3 m, kompatybilny z gniazdami domowymi 230 V, umożliwiający pełne naładowanie akumulatora w ciągu około 3,5 godziny.

Renault, wprowadzając na polski rynek modele samochodów elektrycznych, oferuje jednocześnie innowacyjny sposób zakupu. "One stop shopping" obejmuje zakup samochodu, wynajem baterii, finansowanie i ubezpieczenie. Oferta Wynajmu baterii pozwala na obniżenie ceny sprzedaży samochodu, gdyż akumulator jest istotnym elementem wpływającym na koszty produkcji auta.

Przy przebiegu rocznym 7 500 km w ciągu 36 miesięcy miesięczny koszt najmu akumulatora w RCI Leasing Polska wynosi 249 złotych.

Oferta najmu obejmuje także większe przebiegi roczne (10 000 12 500, 15 000 km) oraz okresy 12 lub 24 miesiące.

Opłaty miesięczne zawierają assistance.
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Odjazdowe elektryczne Renault Twizzy już w Polsce

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: