Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Nowy Ford Mustang w zbliżeniu

Nowy Ford Mustang w zbliżeniu

Nowy Ford Mustang
Oto Ford Mustang nowej generacji, który po raz pierwszy w swojej długiej, 50-letniej historii będzie dostępny oficjalnie na rynku europejskim. Auto przygotowano w wersji fastback oraz jako cabrio.

Jak podkreśla producent, nowy Ford Mustang w wersji fastback i cabrio oferuje światowej klasy osiągi oraz wysoką jakość, pozostając wiernym swojej 50-letniej historii oraz zachowując status globalnej ikony motoryzacji.

"Ford Mustang wyzwala emocje jak żaden inny samochód
- powiedział Raj Nair, wiceprezes Ford Motor Company ds. globalnego rozwoju produktu. "Charakterystyczny wygląd i dźwięk Forda Mustanga, a także jego osiągi inspirują nawet te osoby, które nigdy nie siedziały za jego kierownicą. Mustang to więcej niż tylko samochód; to serce i dusza Forda".

Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
Od momentu debiutu w 1964 roku sprzedano ponad 9 milionów egzemplarzy Forda Mustanga. Model ten jest najczęściej "lajkowanym" samochodem na Facebooku i ma na swoim koncie tysiące wystąpień w filmach, telewizji, świecie muzyki i w grach wideo. Oprócz tego Mustang to jeden z 25 nowych samochodów, które Ford zaprezentuje w Europie w ciągu najbliższych pięciu lat.
Nowy Ford Mustang został opracowany z silnym nastawieniem na osiągi, dynamiczne właściwości jezdne i wszechstronność. W jego wyposażeniu znalazły się też innowacyjne systemy wspomagające kierowcę.

To z pewnością Mustang
Płynna stylistyka Forda Mustanga w wersji fastback i cabrio podkreśla charakter tego modelu, zachowując elementy typowego Mustanga, które rozpozna każdy entuzjasta motoryzacji w Europie. Wśród nich znalazły się: długa, wyprofilowana maska silnika oraz krótki tył o nowoczesnych kształtach.

Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
"Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a kiedy po raz pierwszy zobaczysz ten samochód od razu rozpoznasz w nim prawdziwego Mustanga, powiedział Moray Callum, dyrektor designu, Ford Americas.

Kluczowe element stylizacyjne, definiujące charakter nowego Mustanga to:
  • nisko poprowadzona linia dachu i szeroka sylwetka
  • elegancki profil uzyskany dzięki mocno pochylonej przedniej i tylnej szybie
  • trójwymiarowe reflektory
  • nowoczesny i agresywny kształt przedniego pasa.

Właściciele Mustanga cabrio docenią standardowy, wielowarstwowy dach płócienny, który zapewnia wysoki komfort akustyczny w kabinie pasażerskiej. Po otwarciu dach tworzy z nadwoziem płynną linię, sprzyjającą podróżowaniu pod gołym niebem.

Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
Duże, czytelne wskaźniki umieszczone w przestronnym wnętrzu inspirowanym wyglądem kokpitu samolotu przekazują kierowcy wszelkie niezbędne informacje, natomiast ergonomicznie rozmieszczone przełączniki zapewniają łatwą obsługę pokładowych systemów. Duża szerokość nadwozia w połączeniu z nowym tylnym zawieszeniem przyczyniła się do zwiększenia miejsca na wysokości ramion i bioder pasażerów oraz do powiększenia bagażnika, w którym zmieszczą się teraz dwie torby golfowe.

Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
Emocje za kierownicą
Wygląd, dźwięk i właściwości jezdne Mustanga są kluczem do uzyskania ogromnej przyjemności z prowadzenia. Samochód oferuje dopracowany układ jezdny zestrojony z uwzględnieniem wymagań europejskich kierowców.

Obok uznanego silnika V8 o pojemności 5 litrów, rozwijającego ponad 426 KM i 529 Nm momentu obrotowego, Ford oferuje w Mustangu nową, zaawansowaną technologicznie jednostkę 2.3 EcoBoost.

Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
Nowy Ford Mustang
"Jednostka EcoBoost generuje wysoki moment obrotowy w szerokim zakresie prędkości obrotowych silnika, co umożliwia łatwe wyprzedzanie innych pojazdów i gwarantuje przyjemność z jazdy po krętych drogach - powiedział Dave Pericak, główny inżynier Forda Mustang.

Silnik 2.3 EcoBoost zapewnia wysokie osiągi, wykorzystując w tym celu bezpośredni wtrysk paliwa, układ zmiennych faz rozrządu oraz turbodoładowanie. Unikatowy kolektor dolotowy i specjalna konstrukcja turbosprężarki pozwalają uzyskać 309 KM mocy i 407 Nm momentu obrotowego.

Nowy Ford Mustang
Automatyczna skrzynia biegów oferowana w opcji jest dostępna w połączeniu z łopatkami do zmiany przełożeń montowanymi przy kierownicy, dzięki którym kierowca może cieszyć się komfortem podróżowania i pełną kontrolą nad pojazdem.
Autor: ED
Źródło: Samar
0
Komentarze do:

Nowy Ford Mustang w zbliżeniu

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl