Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » Nowe BMW R 1200 RT - turystyczna doskonałość

Nowe BMW R 1200 RT - turystyczna doskonałość

BMW R 1200 RT
Nowe BMW R 1200 RT ponownie podnosi poprzeczkę w segmencie dynamicznych motocykli turystycznych. Oznaczenie „RT” od wielu lat stanowi synonim dla wyjątkowo komfortowego, bardzo dynamicznego motocykla turystycznego. Jego najnowszym wcieleniem jest starannie dopracowane BMW R 1200 RT, wyposażone w nową jednostkę napędową.
Zobacz także: obszerną galerię zdjęć BMW R 1200 RT »
Motocyklem tym BMW Motorrad po raz kolejny pokazuje, w jaki sposób należy łączyć zdolności do bezproblemowego podróżowania ze sportowymi osiągami.

BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
Mocniejszy silnik boxer z większymi przeciwwagami dla jeszcze wyższej kultury i miękkości pracy.

Oparty konstrukcyjnie na silniku z BMW R 1200 GS, nowy silnik rozwija maksymalnie 92 kW (125 KM) przy 7750 obr./min i maksymalny moment obrotowy 125 Nm przy 6500 obr./min.
Dla potrzeb silnika w R 1200 RT zwiększono przeciwwagi zarówno wału korbowego, jak i alternatora, co zaowocowało jeszcze płynniejszą pracą silnika. Podniesiono komfort jazdy w trasie przez wydłużenie przełożenia głównego, by obniżyć prędkość obrotową.

ASC i dwa tryby jazdy w standardzie. Tryb jazdy Pro z asystentem ruszania pod górę HSC w opcji.

BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
Dla optymalnego dostosowania do indywidualnych potrzeb kierowcy, nowy R 1200 RT jest seryjnie wyposażany w dwa tryby jazdy oraz automatyczną kontrolę stabilności (ASC).

Dwa tryby jazdy – „Rain” (deszcz) i „Road” (szosa) pozwalają dostosować zachowania R 1200 RT do większości warunków drogowych. Opcjonalny tryb Pro dodaje do tego tryb „Dynamic” oraz wspomaganie ruszania pod górę HSC. Sportowa natura R 1200 RT znajduje najpełniejszy wyraz w trybie jazdy „Dynamic”, podczas gdy HSC czyni ruszanie pod górę bardzo łatwym.

BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
Asystent Zmiany Biegów GSA Pro dla płynnej i szybkiej zmiany biegów.
Gear Shift Assistant Pro – fabryczna opcja – to pierwszy na świecie taki system w motocyklu seryjnym. Pozwala zmieniać biegi w górę i w dół bez uruchamiania sprzęgła i zduszaniu manetki przepustnicy przy użytkowych obciążeniach i prędkościach obrotowych, nie tylko znacznie podnosząc komfort, ale i dynamikę jazdy.

BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
Jeszcze doskonalsze zawieszenie dla doskonałej precyzji prowadzenia i komfortu. Dynamiczny system ESA dla optymalizacji dynamiki jazdy w każdej sytuacji drogowej jako opcja.Nowy R 1200 RT ma nową ramę główną, co nadaje mu jeszcze większą stabilność.

Po doposażeniu w półaktywny system ESA (elektronicznej regulacji zawieszenia), nowy R 1200 RT wspina się na nieznane dotąd wyżyny bezpieczeństwa jazdy, osiągów i komfortu, jako że siła i sposób tłumienia dostosowują się automatycznie do warunków jazdy.

BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
Zoptymalizowany komfort, aerodynamiczne kształty, dynamiczniejsze nadwozie i opcjonalne diodowe światła dzienne LED. Także komfort i ergonomia siodła, zarówno dla kierowcy, jak i pasażera, zostały jeszcze bardziej poprawione.

Ergonomiczny trójkąt tworzony przez manetki, siodło i podnóżki, obniżono o 20 mm, by łatwiej było sięgnąć nogami do podłoża – docenią to co niżsi użytkownicy szczególnie podczas manewrowania lub zsiadania z motocykla. Dzięki swemu niezwykłemu komfortowi oraz skutecznej ochronie przed wiatrem i deszczem, wszystkie modele BMW RT były cenione za wyjątkową wygodę w dalekich podróżach.

BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
Cechy te jeszcze bardziej podkreślono, dodając zoptymalizowaną owiewkę. Przedni zespół reflektorowy bazuje na tym z modeli BMW Motorrad K 1600 i nadaje nowemu R 1200 RT niezwykle dynamiczny wygląd. Jako opcję można zamówić poprawiające bezpieczeństwo światła dzienne w technologii LED.

BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
Wielofunkcyjny panel instrumentów z kolorowym wyświetlaczem TFT, komputerem pokładowym BMW Motorrad Pro i innowacyjnym sterowaniem audio. Deska rozdzielcza została całkowicie przekonstruowana. W nowym R 1200 RT bogactwo informacji zapewnia kierowcy ekran TFT o przekątnej 5,7 cala. Właśnie tu można wywołać np. najdokładniejsze dane z seryjnego komputera pokładowego BMW Motorrad Pro.

BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
Wyświetlacz jest uzupełniany analogowymi zegarami: prędkościomierzem i obrotomierzem. A by komfort podróżowania w długich trasach był jak najwyższy, wśród opcji znajdziemy system audio z innowacyjnym układem sterowania wielofunkcyjnym kontrolerem.

Nowe zestawy kolorów w trzech wspaniałych wariantach.
Dynamiczny charakter, klasa i komfort tego nowego modelu doskonale podkreślają trzy nowe kompozycje kolorystyczne: niebieski metalik Quartz oraz szary matowy metalik Calisto łączone są z kontrastowym matowym metalikiem Dark slate (ciemny łupek), a metalizowany lakier Ebony (heban) łączy się w piękny kontrast z matowym metalikiem Monolith. BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT

BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT
BMW R 1200 RT

Autor: ED
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Nowe BMW R 1200 RT - turystyczna doskonałość

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: