Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Nowa propozycja dla młodych kierowców

Nowa propozycja dla młodych kierowców

Aixam

Wybieracie się na targi Motor Show w Poznaniu? Jeśli tak, to będziecie tam świadkami polskiej premiery gamy samochodów Aixam Vision. Są to pojazdy, którymi mogą jeździć kierowcy nawet od 14-go roku życia.

Podczas najbliższych targów motoryzacyjnych w Poznaniu generalny importer marki Aixam zaprezentuje po raz pierwszy modele z najnowszej gamy Vision. Pojazdy te są już znane niektórym polskim klientom, ponieważ przedsprzedaż rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku, jednak oficjalna premiera odbędzie się właśnie 27 marca w Poznaniu.

Aixam
Aixam
Aixam
Zaprezentowane zostaną m.in. modele Aixam Coupe S oraz Aixam Coupe GTI, homologowane w kategorii L6e. To oznacza, że ich kierowcami mogą być już osoby, które ukończyły 14 lat i posiadają nowe prawo jazdy kategorii AM (dawniej karta motorowerowa).

Będzie też można zobaczyć wersję Aixam Crossover GTR, homologowaną w kategorii L7e. Ten akurat pojazd kierować mogą osoby po ukończeniu 16 lat i posiadające prawo jazdy kategorii B1. Do prowadzenia tych pojazdów uprawnia również prawo jazdy kategorii B.

Nowością w gamie Vision jest opatentowana przez producenta izolacja dźwiękowa, dzięki której wnętrze pojazdu jest o wiele cichsze w porównaniu do wcześniejszych modeli. Zastosowano też najnowszej generacji system multimedialny.

Aixam
Aixam
Aixam
Intuicyjny interfejs Bluetooth wraz z ekranem dotykowym pozwala w łatwy sposób podłączyć smartfon. System dodatkowo wyposażony jest w zestaw głośnomówiący oraz nawigację.

Nowością jest również skórzana tapicerka, dostępna już w większej ilości modeli niż poprzednio, oraz dach panoramiczny.

Aixam
Aixam
Aixam
Pojazdy Aixam w zależności od homologacji dostępne są z silnikami: diesel, benzynowy lub elektryczny. Wyposażone są też m.in. w system ABS, klimatyzację, elektryczne szyby, tylne czujniki parkowania, światła do jazdy dziennej LED, system włączania się świateł awaryjnych podczas nagłego hamowania itp.

Aixam
Bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów zapewnia użyta w konstrukcji nadwozia przestrzenna rama aluminiowa, która pełni funkcję klatki bezpieczeństwa.

Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

Nowa propozycja dla młodych kierowców

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: