Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Nissan Juke-R na szczytach technologii według Playboya

Nissan Juke-R na szczytach technologii według Playboya

Nissan Juke-R
Nissan Juke-R zwyciężył w plebiscycie Samochód Roku 2012 według magazynu Playboy w kategorii "Na szczytach technologii". Zwycięstwo zostało ogłoszone podczas uroczystej gali 20 czerwca w Pałacu Zamoyskich w Warszawie.

Tegoroczna gala była wyjątkowa i huczna, gdyż magazyn Playboy obchodził swoje 20-te urodziny.

Nagrodę w imieniu firmy Nissan odebrał Paweł Bielecki, dyrektor polskiego oddziału Nissan Sales Central & Eastern Europe, a dziękując za przyznane wyróżnienie, powiedział: "Juke-R to tylko dwa egzemplarze wyprodukowane na świecie w ciągu 22 tygodni.

To samochód wyjątkowy, z wyglądem crossovera, a sercem GT-R. To prawie 500 koni mechanicznych i 3,7 sekund do setki. Innowacyjność, osiągi i moc w jednym."

W uzasadnieniu jury, które przyznało temu crossoverowi oryginalny tytuł „Na szczytach technologii 2012” czytamy: "Co to znaczy znaleźć się na szczytach technologii? Odpowiedź jest jedna: zbudować samochód przełomowy, a jednocześnie błyszczący na tle konkurentów.

Nasze jury zachwyciła ekstrawagancja projektantów Nissana, którzy w małe nadwozie wbudowali silnik potężnego super sportowego GT-R. Takie pomysły wymagają nie tylko odpowiedniego zaplecza technicznego, ale przede wszystkim śmiałych i nieszablonowo myślących inżynierów".

Juke-R jako przełomowa wersja sportowa popularnego modelu Juke zostanie wyprodukowany i przeznaczony do sprzedaży na świecie w limitowanej liczbie tylko 23 sztuk.

Zdobywając nagrodę Playboya, Juke-R znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów omawianego plebiscytu wraz z modelami Qashqai (kategoria Znak czasów, rok 2007), Navara (kategoria Auto dla twardziela, rok 2006), GT-R (Auto dla twardziela, rok 2008) oraz Juke (Auto z Seksem, rok 2011).
Nissan Juke-R
Nissan Juke-R
Nissan Juke-R
Nissan Juke-R
Nissan Juke-R
Nissan Juke-R

Nissan Juke-R
Nissan Juke-R
Nissan Juke-R

Autor: E. Domańska
Źródło: Samar
0
Komentarze do:

Nissan Juke-R na szczytach technologii według Playboya

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl