Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Nikolett Szántó - kobiety do driftu!

Nikolett Szántó - kobiety do driftu!

Nikolett Szántó
Dodano: 17. 01. 2013
Tagi: Drifting, BMW, BMW Z4, Nikolett Szántó

Jazda Bardziej Bokiem okiem Agaty wywołała Wasz ogromny odzew i pokazała, że mamy w Polsce sporo miłośniczek tego sportu. Jeśli nie mamy możliwości spróbowania swoich sił to czy musimy kibicować tylko i wyłącznie facetom? Oczywiście, że nie!
Zobacz także: Okiem Agaty - Drifting? Czy tylko dla mężczyzn? »
Kobiet na tej scenie nadal jest mało, ale liczymy że to zacznie się zmieniać. Agata pisała już o kobietach driftujących w Japonii oraz o jedynej licencjonowanej drifterce w Polsce - Karolinie Pilarczyk. Dziś słów kilka o okrzykniętej przez mężczyzn "najpiękniejszą drifterką świata" - Nikolett Szanto.

Nikolett Szántó
Nikolett Szántó
Nikolett Szántó
Dlaczego postanowiła spróbować swoich sił w drifcie? Skłoniła ją do tego miłość - do zapachu palonych opon i dźwięków jakie wydają auta. Nie bez znaczenia było też sprawdzenie charakteru, czy uda się pokonać swoje własne lęki.
Węgierka swoją przygodę rozpoczęła w BMW E36 po czym w niedługim czasie zbudowała filoetowe E30. Pierwszy start to rok 2007 i mistrzostwa kraju. Obecnie Nikolett startuje w BMW Z4 z silnikiem z modelu M5. Największy sukces na arenie międzynarodowej to piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Hell King of Europe w 2009 roku.
Zobacz także: Nikolett Szanto - zobacz węgierską drifterkę w akcji »
Drifterka na co dzień jak wiele z nas pracuje w korporacji a z wykształcenia jest konserwatorem sztuki.
Nikolett Szántó
Nikolett Szántó
Nikolett Szántó
Autor: K.S
0
Komentarze do:

Nikolett Szántó - kobiety do driftu!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl