Strona główna » Samochody » Aktualności - samochody » Najczęściej kradzione samochody - sprawdź czy twój jest na liście

Najczęściej kradzione samochody - sprawdź czy twój jest na liście

Vw Passat Kombi
W 2009 roku skradziono w Polsce 17271 pojazdów. To o 5502 egzemplarze mniej niż rok wcześniej. Tendencja spadkowa w kradzieżach samochodów trwa już od kilku lat być może dlatego że wykrywalność tego typu procederów znacznie wzrosła.

Uszczelnienie systemu rejestracji pojazdów, a zwłaszcza uruchomienie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców znacznie ograniczyło możliwości przestępców, którym trudno sprzedać kradziony samochód. Trudniej również kradzione auto rozebrać na części. Policja objęła stałym monitoringiem większość giełd samochodowych i różnego rodzaju targowisk, na których do niedawna kwitł handel używanymi częściami pochodzącymi z kradzieży.

Vw Passat Kombi
VW Golf IV
Fiat 126P
Pierwsze miejsce na podium wśród najbardziej „chodliwych” samochodów zajmuje Volkswagen Passat (1 800) drugie miejsce dzierży Volkswagen Golf (1 309) trzecie niespodziewanie zajął Fiat 126p (577)
Kolejne miejsca to kolejno: Audi A6 (568), Audi A4 (435), Fiat Seicento (369), Skoda Octavia (304), Fiat Cinquecento (297) dziewiąte miejsce Ex aequo Audi 80 i Toyota Yaris (292) dziesiątkę zamyka Fiat Panda (286)

Skąd najczęściej giną samochody? Głównie z miejsc niestrzeżonych, czyli Np. z osiedlowych parkingów i ulic. Ale następnym w kolejności miejscem, gdzie złodzieje szukają swojego łupu są garaże i prywatne posesje. Kradzieże po zagarnięciu kluczyków są już coraz rzadsze, ale nadal odnotowywane przez policję.

Fiat Seicento
Audi A4
Audi A6
To samo dotyczy tzw. kradzieży z rozbojem. Auta znikają też z parkingów strzeżonych i w wyniku tzw. zaaranżowanych sytuacji, czyli "na koło" i "na stłuczkę"
Autor: K. Szreder
1
Komentarze do:

Najczęściej kradzione samochody - sprawdź czy twój jest na liście

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:
mamcia

Najczęściej kradzione samochody - sprawdź czy twój jest na liście

mamcia // 12.07.2010 17.35

Fiat 126p?! bardzo dawno nie widziałam takiego na ulicach a tu się okazuje że to najczęściej kradzione auto :-D ciekawe


Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl