Strona główna » Aktualności » Na jakie kolory stawiają Europejczycy?

Na jakie kolory stawiają Europejczycy?

białe auto
Dodano: 25. 02. 2016
Tagi: Badania, Badanie rynku, Kolory

W całej Europie wśród kolorów wybieranych do wykończenia auta króluje biały. Od 2007 roku odsetek białych samochodów stale rośnie i obecnie stanowi aż 30%. Razem z czarnym, szarym i srebrnym, wykończenie monochromatyczne jest używane w 75% nowych pojazdów. O ile po tę paletę barw klienci sięgali w ostatnich latach z taką samą częstotliwością, istotne zmiany zaobserwowano w wyborach dokonywanych z palety barw chromatycznych. Tu wyraźnie widać, że najpopularniejszy na europejskich drogach jest niebieski i to w przypadku wszystkich rodzajów samochodów. często spotkamy także czerwony i brązowy, przy czym brązowy raczej na autach typu SUV, zaś czerwony na samochodach małych
i kompaktach.
Zobacz także: BMW Pure Metal Silver - oto najdroższy odcień w palecie »
Kolor to nie jedyny sposób na wyrażenie siebie - można także skorzystać z efektów specjalnych.

Kolory achromatyczne, takie jak czarny, srebrny i biały „zachowują się” w sposób szczególny dzięki odpowiednio dopasowanym efektom specjalnym. „Geometria nadwozia zyskuje wizualnie, a kolory prezentują się w nowym świetle” - wyjaśnia Mark Gutjahr, szef pionu Automotive OEM Color Design BASF w Europie. „Zamierzona interakcja pomiędzy kolorem a efektami specjalnymi sprawia, że kolory samochodowe stają się bardziej złożone i urozmaicone. Prace nad efektami specjalnymi będziemy prowadzić jeszcze przez kilka lat. Nie wyczerpaliśmy jeszcze możliwości, jakie one oferują”.

W 2015 roku ponad połowa wszystkich aut w Europie pokryta została luksusowym lakierem metalicznym, a 16% - lakierem perłowym. Nadwozia blisko jednej trzeciej pojazdów, głównie małych aut, pokryto lakierem na bazie gładkiej.
Zobacz także: Nietypowy kolor auta - większa wartość? »
Analiza aktualnej dystrybucji kolorów na europejskim rynku motoryzacyjnym przedstawiona w Europejskim raporcie nt. kolorów BASF uzupełnia informacje zawarte w Kolekcji trendów kolorystycznych, publikowanej dorocznie przez pion BASF Coatings. O ile kolekcja trendów przedstawia prognozę dotyczącą kolorów lakierów samochodowych w przyszłości, raport podumowuje faktyczny stan rynku.
białe auto
białe auto
białe auto
białe auto
białe auto
białe auto
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Na jakie kolory stawiają Europejczycy?

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl