Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » Motocykle marki KTM wezwane do serwisu

Motocykle marki KTM wezwane do serwisu

Dodano: 24. 11. 2015
Tagi: KTM, Akcja serwisowa

Przedsiębiorca KTM Central East Europe s.r.o powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre motocykle marki KTM mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.


W niektórych motocyklach marki KTM: 250, 350, 450 SX-F EU i USA rok modelowy 2016 oraz 250, 450 SX-F Factory Edition model 2015 wersja USA odchyłki w procesie produkcyjnym przewodów paliwa mogą spowodować wyciek paliwa na końcach przewodu lub na zgięciach, co może doprowadzić do uszkodzeń lub pożaru.

W niektórych motocyklach marki KTM: 250, 350, 450, SX-F/XC-F/EXC-F, EXC Sixdays - modele 2016 z powodu nieprawidłowości w procesie produkcyjnym aluminiowych nakrętek M12 może dochodzić do niedostatecznego uszczelnienia i w efekcie do wycieku paliwa, co może doprowadzić do pożaru.

W niektórych motocyklach KTM: Freeride 350 modele 2012-2016, Freeride 250 R modele 2014-2016 mogą zdarzyć się problemy z odpowietrznikiem zbiornika paliwa, co może skutkować jego wypływem przez przewód odpowietrzający. Może to spowodować uszkodzenia, a nawet pożar.

Przedsiębiorca zadeklarował, że wszyscy dystrybutorzy zostali powiadomieni o możliwym problemie, ponadto zarejestrowani nabywcy zostali powiadomieni listownie o prowadzonej kampanii. Akcja naprawcza będzie polegała na nieodpłatnej wymianie potencjalnie wadliwych elementów.

Informacji związanych z kampanią serwisową udziela KTM Central East Europe s.r.o (Roznavska 24, 82104 Bratislava, Słowacja). Lista dystrybutorów znajduje się na stronie internetowej www.ktm.com.

Listy numerów VIN motocykli objętych kampanią dostępne są na stronie UOKiK

Autor: .
Źródło: UOKiK
0
Komentarze do:

Motocykle marki KTM wezwane do serwisu

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: