Strona główna » Motocykle » Aktualności - motocykle » Motocykl z drukarki 3D? Tak to możliwe!

Motocykl z drukarki 3D? Tak to możliwe!

Light Rider
Dodano: 25. 05. 2016
Tagi: Motocykle, Motocykl, 3D

Kiedy pada hasło drukarka najczęściej przed oczami mamy biały papier i mnóstwo zapisanych linijek. Bez szaleństw, ale to zdecydowanie era Flinstonów. Era Jetsonów to drukarki 3D na których można wydrukować w zasadzie wszystko od zabawek, przez meble po nawet protezy! Nie jest to najtańsza "zabawa" bo sam zakup drukarki wiąże się z gigantycznymi kosztami, ale miłośników nie brakuje. 

Light Rider
Light Rider
Light Rider
A skoro próbujemy wydrukować wszystko to dlaczego nie motocykl? Ok w całości może się nie da, ale APWorks spółka zależna od Airbusa udowodniła, że duża część elementów może być po prostu wydrukowana, a efekt końcowy jest...lekki. 

Rama motocykla wygląda trochę jak kość pokiereszowana osteoporozą, ale nie chodzi tu wyłącznie o walory wizualne. W grę wchodzi zastosowanie zaawansowanych algorytmów dzięki, którym uzyskano odpowiednią sztywność i wytrzymałość. Motocykle i skutery o pojemności 125 ccm potrafią ważyć od 86 do nawet 187 kilogramów, Light Rider to tylko 35 kg! 

Light Rider
Light Rider
Light Rider
Maszynę napędza silnik elektryczny, który generuje prędkość maksymalną 80 km/h. Na jednym ładowaniu może pokonać do 60 km. Do sprzedaży trafi 50 sztuk Light Ridera każda po 50 tysięcy euro...sporo. 
Autor: K. Szreder
0
Komentarze do:

Motocykl z drukarki 3D? Tak to możliwe!

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: