Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP - wyścig: Dziewiąte zwycięstwo Marca Marqueza.

MotoGP - wyścig: Dziewiąte zwycięstwo Marca Marqueza.

Marc Marquez po raz dziewiąty zdobył najwyższe podium na dziewięć dotąd rozegranych wyścigów MotoGP w sezonie 2014, zwyciężając Grand Prix Niemiec.

Ze względu na opady deszczu Marquez podobnie jak większość zawodników zdecydował się na start na deszczowych oponach. Gdy wyszło słońce, asfalt bardzo szybko wysechł i kierowcy postanowili powrócić do slicków.

Przed okrążeniem formującym na slickach wystartowało jedynie kilku zawodników, w tym Stefan Bradl. Marquez po okrążeniu formującym ruszył z alei serwisowej i już na 6. okrążeniu odebrał Bradlowi prowadzenie.
Blisko Hiszpana trzymał się jego zespołowy kolega - Dani Pedrosa, który ostatecznie uplasował się na drugiej pozycji. Podium uzupełnił Jorge Lorenzo z zespołu Yamahy, który po raz trzeci w tym sezonie pokonał Valentino Rossiego sklasyfikowanego na czwartej pozycji.

Piąte miejsce wywalczył najlepszy spośród zawodników na jednośladach Ducati Andrea Iannone, szóste najlepszy rider z kategorii Open, Aleix Espargaro.

W klasyfikacji generalnej liderem pozostaje Marquez 225 punktami w 9 rundach. Na drugiej pozycji znajduje się Pedrosa, wyprzedzając  o 7 punktów Rossiego.