Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP: Rossi odwołuje się od kary, Marquez zaatakowany przez włoskich dziennikarzy

MotoGP: Rossi odwołuje się od kary, Marquez zaatakowany przez włoskich dziennikarzy

Rossi Marquez
Dodano: 03. 11. 2015
Tagi: Rossi, MotoGP, Sepang, Marquez

Valentino Rossi złożył apelację od kary za incydent z Markiem Marquezem, który miał miejsce w miniony weekend podczas Grand Prix Malezji, do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (Court of Arbitration for Sport - CAS) w Szwajcarii.

„The Doctor” wnosi o uchylenie kary lub zmniejszenie nałożonych przez sędziów punktów karnych z trzech do jednego, dzięki czemu nie musiałby startować podczas ostatniego wyścigu w tym sezonie MotoGP z ostatniego miejsca. Rossi w klasyfikacji generalnej prowadzi 7 punktami nad Jorge Lorenzo, a start z końca stawki zmniejsza jego szanse na zdobycie tytułu mistrza świata.

Rossi Marquez
Oczekuje się, że CAS wyda decyzję do 6 listopada 2015 r., ostatniego piątku w mistrzostwach MotoGP i pierwszy dzień dwóch sesji treningowych w Walencji. Jeżeli do tego dnia nie zostanie wydana oficjalna decyzja, to Rossi chce zawieszenia tej kary i odbycia jej w późniejszym terminie, to jest podczas pierwszego wyścigu sezonu 2016, który odbędzie się w Katarze.
Na stronie FIM znajduje się poniższa informacja:
„Na podstawie artykułu 3.4.2 punkt 3 regulacji FIM Road Racing World Championship Grand Prix, pan Valentino Rossi wniósł apelację od decyzji Dyrekcji Wyścigu Grand Prix Malezji w Sepang, przedostatniej rundy sezonu 2015 Motocyklowych Mistrzostw Świata, i potwierdzonej przez przedstawicieli FIM, skutkującej ukaraniem pana Rossiego trzema punktami karnymi za incydent w zakręcie numer 14.
Odwołując się do Sportowego Sądu Arbitrażowego (CAS), pan Rossi wnosi o uchylenie lub obniżenie kary. W dalszej części żąda zawieszenia wykonania kary zgodnie z artykułem R37 Kodeksu Sportowo-Arbitrażowego.
FIM na chwilę obecną pozostawia sprawę bez komentarza.”

Jeżeli Trybunał rozpatrzy pozytywnie argumentację Rossiego w sprawie incydentu z Marquezem, może złagodzić karę lub ją znieść.

W sobotę Emilio Alzamora z ekipy Hondy, poinformował, że w piątek (30 listopada), gdy Marc Marquez wrócił do swojego domu w Lleida po dniu spędzonym na jeździe z bratem i ojcem, zastali na podwórku dwóch włoskich dziennikarzy Stefano Cortiego oraz Alessandro Onnisa z programu telewizyjnego Le Iene (tłum.: Hieny). Kiedy Marc odmówił udzielenia wywiadu, dziennikarze rzucili pod jego adresem ubliżające słowa i pokazali obraźliwe  gesty. Podążyli za Marquezami do garażu, gdzie doszło do rękoczynów. Sprawą zajęli się już prawnicy.

Stacja telewizyjna wystosowała następujące oświadczenie:
„Nasze Hieny pojechały tego popołudnia do Hiszpanii, aby wręczyć kierowcy MotoGP Markowi Marquezowi „Cup of Sh*t”, specjalną nagrodę, aby uczcić „czyny” hiszpańskiego zawodnika. Ale sprawy potoczyły się inaczej niż oczekiwaliśmy. Przyjechaliśmy w pobliże domu , gdzie kierowca mieszka z rodzicami, tam spotkaliśmy Marka Marqueza, jego ojca, brata i przyjaciela. Kiedy próbowaliśmy wręczyć naszą nagrodę, zostaliśmy zaatakowali, a podczas bójki uszkodzona została nasza kamera i zabrano kartę graficzną. Widocznie chcą dostać większy „kubek”.

W
edług ostatnich pojawiających się w zagranicznych mediach informacji, dziennikarze Stefano Corti oraz Alessandro Onnis zamierzają złożyć doniesienie na policji, że zostali zaatakowani przez Marka Marqueza.
Autor: E. Domańska
Źródło: ae, rappler, eurosport
1
Komentarze do:

MotoGP: Rossi odwołuje się od kary, Marquez zaatakowany przez włoskich dziennikarzy

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

MotoGP: Rossi odwołuje się od kary, Marquez zaatakowany przez włoskich dziennikarzy

Cayenne // 03.11.2015 13.11

„Cup of Sh*t” - nie na darmo ten program nazywa się Hieny, żenujące.


Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl