Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP: Marquez zwycięża w Argentynie

MotoGP: Marquez zwycięża w Argentynie

Marc Marquez (Repsol Honda) zwyciężył niedzielny wyścig o GP Argentyny na torze Termas de Rio Hondo. To już trzeci triumf Marqueza na trzy dotąd rozegrane zawody w sezonie 2014.

21-letni Hiszpan pokonał swojego zespołowego kolegę Dani Pedrosa o sekundę, a kierowcy Yamahy -  Jorge Lorenzo i Valentino Rossi, zajęli odpowiednio trzecie i czwarte miejsce.

Po starcie wyścigu na początku stawki bardzo dużo się działo, i co chwilę następowala zmiana na pozycji lidera.

Marquez z pole position, znalazł się na 7 pozycji, przez chwilę prowadził duet Movistar Yamaha. Jednakże po pewnym czasie wyprzedził ich Dani Pedrosa, później na czele pojawił się Jorge Lorenzo.
Zagorzała walka toczyła się jeszcze między Stefanem Bradlem oraz Andreą Dovizioso i Andreą Iannone.

Marquez stopniowo odzyskiwał kolejne lokaty, gdy dogonił Lorenzo - jechał za nim przez 10 okrążeń. Gdy do Marqueza zaczał zbliżać się Pedrosa, wyprzedził on w końcu prowadzącego kierowcę zespołu Yamaha. Na kilka okrążeń przed metą Pedrosa zrobił taki sam manewr, przez co Lorenzo znalazl sie na 3 pozycji.

Stefan Bradl, który zaliczył podczas kwalifikacji groźny upadek, uzupełnil czołową piątkę. Andrea Iannone minął mętę jako szósty odnosząc tym samym swój zyciowy rezultat.

Kolejne dwa miejsca przypadły zawodnikom Tech 3 - Bradleyowi Smithowi i tegorocznemu Polowi Espargaro. Andrea Dovizioso, który początkowo podążał wśród pierwszej trójki, ostatecznie uplasował sie na 9 pozycji. Pierwszą dziesiątkę zamknął Hiroshi Aoyama (Aspar/Honda).