Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP: Lorenzo wygrywa w Japonii. Marquez ponownie mistrzem świata!

MotoGP: Lorenzo wygrywa w Japonii. Marquez ponownie mistrzem świata!

Niedzielny wyścig o Grand Prix Japonii wygrał Jorge Lorenzo, a na drugiej pozycji uplasował się Marc Marquez.

Po nienajlepszym starcie Marquez znalazł się na siódmej pozycji, a na prowadzenie wysunął się Valentino Rossi.

Rossi prowadził do piątego okrążenia, ale na końcu prostej startowej został wyprzedzony przez Lorenzo, który do końca wyścigu nie oddał pozycji lidera.

Marquez dość szybko przypuścił atak i mijał kolejnych zawodników, aż znalazł się za będącym na 2. pozycji Rossim. „The Doctor” przegrał jednakże walkę o drugie miejsce i ostatecznie zajął najniższe miejsce na podium.
Mimo drugiego miejsca, Marc Marquez, który ma na swoim koncie 312 punktów, zapewnił sobie drugi w karierze i drugi z rzędu tytuł Mistrza Świata. Walka o wicemistrzostwo trwa jednak nadal: Valentino Rossi i Dani Pedrosa mają po 230 punktów, a tylko trzy mniej ma od nich Jorge Lorenzo.

MotoGP, GP Japonii (Motegi): klas. końcowa (czołowa 10.)