Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » MotoGP 2015: CAS odrzucił wniosek Valentino Rossiego

MotoGP 2015: CAS odrzucił wniosek Valentino Rossiego

Valentino Rossi
Dodano: 06. 11. 2015
Tagi: Rossi, MotoGP, Grand Prix Malezji, Grand Prix Walencji

Valentino Rossi złożył apelację od kary za incydent z Markiem Marquezem, który miał miejsce w miniony weekend podczas Grand Prix Malezji, do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (Court of Arbitration for Sport - CAS) w Szwajcarii.

„The Doctor” wnosił o uchylenie kary lub zmniejszenie nałożonych przez sędziów punktów karnych z trzech do jednego, dzięki czemu nie musiałby startować podczas ostatniego wyścigu w tym sezonie MotoGP z ostatniego miejsca. Rossi w klasyfikacji generalnej prowadzi 7 punktami nad Jorge Lorenzo, a start z końca stawki zmniejsza jego szanse na zdobycie tytułu mistrza świata.

Valentino Rossi
Wczoraj CAS poinformował, że odrzucił wniosek o wszczęcie postępowania w tej sprawie. Poinformowano, że wstępne przesłuchanie odbyło się 4 listopada w Lozannie, a uczestniczył w nim „The Doctor” oraz Richi Perret. Na tej podstawie podjęta została decyzja przez Sąd Arbitrażowy. Dla Vale’a odznacza to start z końca stawki w ostatnim wyścigu MotoGP w tym sezonie o Grand Prix Walencji.
Autor: E. Domańska
Źródło: motogp
0
Komentarze do:

MotoGP 2015: CAS odrzucił wniosek Valentino Rossiego

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: