Strona główna » Serwis główny » Aktualności » MotoClassic Wrocław 2016 w Zamku Topacz

MotoClassic Wrocław 2016 w Zamku Topacz

MotoClassic Wrocław 2016 w Zamku Topacz
W długi, sierpniowy weekend (13 i 14 sierpnia 2016 roku) na terenie Zamku Topacz, w miejscowości Ślęza koło Wrocławia, odbędzie się święto pasjonatów motoryzacji, czyli VI Zlot Pojazdów Zabytkowych MotoClassic Wrocław 2016. Podczas dwudniowej imprezy będzie można zobaczyć pojazdy z lat 1886 - 1980, a także najciekawsze modele proponowane przez współczesnych producentów.

MotoClassic Wrocław 2016 w Zamku Topacz
Z miłości do Motoryzacji
MotoClassic Wrocław to marka, którą stworzyli kolekcjonerzy pojazdów zabytkowych z udziałem przedsiębiorców, gwiazd sportu motorowego oraz władz miejskich Wrocławia, Gminy Kobierzyce oraz Województwa Dolnośląskiego.
Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Towarzystwo Automobilowe Topacz, prowadzące na co dzień Muzeum Motoryzacji Topacz, które realizuje ideę budowania i pogłębiania świadomości motoryzacyjnej. Skupia środowiska kolekcjonerów pojazdów zabytkowych, a także przybliża najnowsze trendy obowiązujące we współczesnej motoryzacji.

Tegoroczną imprezę poprowadzi po raz pierwszy Joanna Zientarska (dziennikarka motoryzacyjna, córka Włodzimierza Zientarskiego), a także Krzysztof Ibisz, który jest związany z imprezą już od pięciu lat.

Najważniejsze punkty programu:
  • NAJPIĘKNIEJSZE POJAZDY ZABYTKOWE – na terenie parku Zamku Topacz będzie można podziwiać wyjątkowe pojazdy zabytkowe z kolekcji polskich oraz zagranicznych. Szczególną atrakcją będą prezentacje, w ramach konkursu elegancji, najciekawszych modeli na scenie oraz próby sportowe, podczas których właściciele oldtimerów testują sprawność swoich automobili na profesjonalnym torze wyścigowym.
  • NAJCIEKAWSZE PREMIERY MOTORYZACYJNE – w sektorze współczesnych producentów przedstawiciele niemal wszystkich marek motoryzacyjnych zaprezentują najciekawsze i najbardziej oczekiwane tegoroczne premiery.
  • WYSTAWA ‘MOTOCLASSIC SUPER CARS’ – w eleganckim wnętrzu budynku Muzeum Motoryzacji Topacz będzie można podziwiać luksusowe pojazdy sportowe, które na co dzień ścigają się na najbardziej prestiżowych torach wyścigowych. Nie zabraknie takich marek jak Lamborghini, Aston Martin, McLaren czy Ferrari. Wystawa jest efektem tegorocznej współpracy z imprezą Gran Turismo Expo w Poznaniu, której znakiem firmowym są wspaniałe sportowe auta.
  • 50-LECIE MODELU JANSEN INTERCEPTOR – renomowany brytyjski Jensen Onwers Club wybrał Zamek Topacz oraz imprezę MotoClassic Wrocław jako idealne miejsce do zorganizowania obchodów okrągłej, 50-tej rocznicy kultowego modelu Jensen Interceptor w Polsce. Klub miłośników marki Jensen, zarówno z kraju jak i z zagranicy, (goście z Austrii, Niemiec oraz Wielkiej Brytanii) będzie eksponował niezwykle rzadkie pojazdy z rodziny tej marki.
  • KOLEKCJE SPECJALNE – poza klubem Jensen na terenie Zamku Topacz swoje oficjalne spotkanie zapowiedział Klub Rolls-Royce i Bentley Polska. Będziemy również gościć Klub Zabytkowych Warszaw, który przygotuje specjalną ekspozycję inspirowaną epoką PRL-u. Ciekawe kolekcje zaprezentuje również sektor militarny – grupy rekonstrukcji historycznych zapowiedziały między innymi prezentację dwóch czołgów na terenie imprezy.

MotoAtrakcje

Ekspozycji oldtimerów i youngtimerów towarzyszyć będą atrakcje dopełniające jej motoryzacyjny klimat. Do udziału zaproszeni zostali wystawcy prezentujący produkty i usługi związane z branżą. Powstanie również kącik MotoMalucha z atrakcjami dla najmłodszych, motoryzacyjny food court, do którego zaproszone zostały wrocławskie food trucki, a na dwóch plenerowych scenach wystąpią zespoły muzyczne Adam Bławicki Sekstet i Mr. Clemens.

Więcej informacji na temat imprezy znaleźć można na stronach www.zamektopacz.pl oraz www.motoclassicwroclaw.pl.

Zamek Topacz położony jest jedynie 20 minut od centrum Wrocławia i międzynarodowego lotniska Copernicus, 2 km od autostrady A4 i obwodnicy miasta, w miejscowości Ślęza.
Autor: .
Źródło: Informacja prasowa
0
Komentarze do:

MotoClassic Wrocław 2016 w Zamku Topacz

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka: