Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Monza chce przedłużyć kontrakt do 2021

Monza chce przedłużyć kontrakt do 2021

Monza 2009
Dodano: 20. 03. 2010
Tagi: Bernie Ecclestone, Kalendarz F1, Monza

Z niedawno podpisanym kontraktem na organizację GP do 2016 roku, Monza pracuje teraz nad zabezpieczeniem przyszłości legendarnego GP Włoch na kolejne 5 lat. Potwierdził to burmistrz Marco Mariani.  

Sias, przedsiębiorstwo, które kieruje sławnym torem Autodromo Nazionale di Monza, przyznało, że nowy kontrakt, do 2016 roku, został zatwierdzony przez Berniego Ecclestona.

Monza 2009
Monza 2009
Monza
Monza
Monza
Monza
Przedłużenie umowy, która wcześniej miała obowiązywać do 2012 roku, rozwiała obawy, że Ecclestone przygotowywał się do zastąpienia wyścigu na Monzy, ulicznym wyścigiem w Rzymie w 2013.  


"Wiadomość ogłoszona przez Sias jest bardzo pozytywna, ale od jutra zaczynamy pracować nad kolejnym przedłużeniem umowy, przynajmniej do 2021.", stwierdził burmistrz Monzy w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport.  

Dodał także, że jest przeciwny "koegzystencji" GP na Monzy i przyszłego wyścigu w Rzymie. 

Opinia burmistrza Rzymu jest oczywiście zupełnie inna. Gianni Alemanno powiedział na ten temat: "Od 2012 lub 2013 roku Włochy będą w godnej pozazdroszczenia sytuacji, goszcząc dwa GP, co przyczyni się w korzystny sposób do promocji zarówno turystyki jak i sportu."
Autor: A. Stepczyk
Źródło: www.motorsport.com
0
Komentarze do:

Monza chce przedłużyć kontrakt do 2021

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl