Strona główna » Sporty motorowe » Aktualności - sporty motorowe » Mistrzostwa Świata Kobiet „Trial”

Mistrzostwa Świata Kobiet „Trial”

Trial
Już za parę dni w Myślenicach odbędą się Drużynowe Mistrzostwa Świata „Trial” – FIM Trial des Nation. Jest to impreza o wysokiej światowej randze.

Po 26 latach historia zatoczyła koło, bowiem to właśnie w Myślenicach w 1984 r. odbyła się pierwsza w historii edycja Pucharu Narodów Trial pod egidą Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM). W 2000 roku do corocznych zawodów zostały włączone drużyny żeńskie. W tym roku będziemy mieć przyjemność oglądać zarówno indywidualne, jak i drużynowe zmagania pań.

Trial
Trial
Trial
Trasa w Myślenicach uważana jest za jedną z najlepszych na świecie. Uczestnicy będą mieli do pokonania trasę z licznymi przeszkodami, zarówno sztucznymi, jak i naturalnymi. O wygranej zdecyduje jak najmniejsza ilość punktów karnych, a w następnej kolejności całkowity czas przejazdu.
„Macie w Myślenicach jedną z najlepszych na świecie tras. Wspaniałe tereny, piękne widoki, doskonałe połączenie komunikacyjne, rozwijającą się infrastrukturę i sprzyjające warunki. To wszystko sprawia, że zawodnicy chętnie wracają do Myślenic. Cieszę się, że będziemy mieli okazję spotkać się w 2010 roku w Myślenicach, tam gdzie wszystko się zaczęło” – powiedział Vito Ippolito, prezydent Światowej Federacji Sportów Motorowych (FIM).

Trial
Trial
Trial
Trial powstał i rozwijał się w Wielkiej Brytanii. Są to obserwowane zawody motorowe rozgrywane w charakterystycznych warunkach. Zawodnicy pokonują trasę ze sztucznymi i naturalnymi przeszkodami na motorach (do 70 kg). Liczy się przede wszystkim precyzja przejazdu. Zwycięzcą zostaje zawodnik, który otrzyma najmniejszą ilość punktów karnych. Są one naliczane np. w przypadku podparcia się przez zawodnika stopą, lub dotknięcia podłoża innymi częściami motoru iż opony i spód silnika.

Trial
Trial
Trial
Harmonogram Mistrzostw
10.09.2010 – FIM Mistrzostwa Świata Kobiet „Trial”
11.09.2010 – FIM Drużynowe Mistrzostwa Świata Kobiet „Trial”
12.09.2010 – Drużynowe Mistrzostwa Świata „Trial”. Trial
Trial
Trial
Autor: E. Domańska
Źródło: fim-live.com/en/fim, myslenice.pl
0
Komentarze do:

Mistrzostwa Świata Kobiet „Trial”

Dodaj komentarz

Nick:
Aby komentować pod zarezerowanym, stałym nickiem, bez potrzeby logowania się za każdym wejściem, musisz się zarejestrować lub zalogować tutaj »
Wpisz kod z obrazka:

Filtry do Twojego samochodu można znaleźć na topczescizamienne.pl